Billy Budd

Herman Melville

Billy Budd
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-11
YAZAR Herman Melville
ISBN 6059115452
DOSYA FORMATI 9,13 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bir yerde korku ve kıskançlık geçer akçeyse, iyilikseverlik sizi nefret edilen biri yapabilir. İyilikseverlik yüzünden canınızdan olabilirsiniz. Kimilerince yazılmış en iyi kısa roman kabul edilen Billy Budd, kötülük karşısında masumiyeti korumanın imkânsızlığına dair bir hikâyedir. Savaş gemisi Indomitable’da yakışıklı denizcisi Billy Budd uzun boylu, atletik yapılı, asil mizaçlıdır; dost canlısı, masum, yardımsever ve şen şakrak bir delikanlıdır. Ama hiçbir iyilik cezasız kalmaz ve donanmayı isyan korkusu sarınca, birileri Billy’yi bu isyandan sorumlu tutmakta gecikmez. İnsanoğlunun inatçılığının kurbanı olan Billy Budd’ın bu akıllardan çıkmayacak hikâyesi düşmanca ve anlayışsız bir tutum sergileyen insanlardan bezmiş olanlara daha da anlamlı gelecektir. “Kıskançlık ve nefret, mantıkla bağdaşmayan tutkular oldukları halde, Chang ve Eng gibi bir bedende bitişik olarak ortaya çıkabilirler. Kıskançlık, gerçekten de bu kadar kötü bir canavar mıdır? Hafifletilmiş bir ceza alma ümidiyle mahkemede yargılanan kimseler korkunç suçları üstlendikleri halde, kimse ciddi anlamda kıskançlık suçunu kabul etmiş midir? Kıskançlıkta tüm insanlığın bildiği, en aşağılık suçlardan bile daha utanç verici bir şeyler vardır. Kıskançlık herkes tarafından inkâr edilmekle kalmaz, kültürlü bir insanla ilişkilendirildiğinde, elit tabaka o kişiden şüphe etmeye başlar. Fakat yeri beyin değil kalp olduğundan, ne kadar zeki olursanız olun ona karşı bir güvenceniz yoktur.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Billy Budd i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Billy Budd.

...ik görevlisini öldüren ve çıkan isyanda idam edilen genç bir gemicidir ... Billy Budd | Film by Ustinov [1962] | Britannica ... . Billy Budd Ratings & Reviews Explanation. See score details. There are no featured audience reviews for Billy Budd at this time. Explore Billy Budd in a 90-minute presentation by Jonathan Khuner. Events held thorughout the Bay Area September 3-5 and cost varies by location. Setting Sail with Billy Budd. Billy Budd, Sailor (An Inside Narrative). A page from The Life and Works of Herman Melville. Written during Melville ... Billy Budd by Herman Melville - Free eBook ... . A page from The Life and Works of Herman Melville. Written during Melville's retirement, between 1885 and 1891, Billy Budd was never completely finished. At the least, we can promise ourselves that pleasure which is wickedly said to be in sinning, for a literary sin the divergence will be. Melville, Billy Budd, p. 56. Some of 'em do his washing, darn his old trousers for him; the carpenter is at odd times making a pretty little chest of drawers for him. Anybody will do anything for Billy Budd; and it's the happy family here. Welcome to the LitCharts study guide on Herman Melville's Billy Budd. His literary career and popularity declined, but Melville continued to write, including Billy Budd. Billy Budd güçlü kuvvetli, son derece yakışıklı, saflık derecesinde temiz yürekli, okumadan yazmadan habersiz genç bir gemicinin, doğallığın simgesi olan bir delikanlının öyküsüdür. Billy Budd's Pub. Gentlemen's Club. Under new management. Claggart wrongfully accuses Billy Budd of participating in a mutiny plot and demands that Billy answer to the charge. Billy Budd is convicted by a drumhead court and sentenced to death. Billy Budd. Billy Budd, British adventure film, released in 1962, that was an adaptation of a play based on Herman Melville's unfinished novel Billy Budd, Foretopman. Billy Budd Sailor is the final novel by American writer Herman Melville first published posthumously in London in 1924 as edited by Raymond M Weaver a pro....