Türkiye’nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu

Mehmet Gün

Türkiye’nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-04-24
YAZAR Mehmet Gün
ISBN 6058501423
DOSYA FORMATI 12,23 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Güney Toroslarda bir yayla damında dünyaya gelmiş, tesadüfen ve zorluklarla okumuş ve Anadolu’nun Bozkır’ından çıkarak dünyaya açılmış bir avukat olan Mehmet Gün, kendi deyişiyle kendin var eden milletine minnet borcunu yerine getirmeye “Uyuşmazlık Çözümünde Dürüstlük: Tam ve Doğru İfşa,” “Yargı Bağımsızlığı için Adalet Yüksek Kurulu Oluşturma” önerileri, “Yargı Hizmetlerinde Kalite ve Unsurları” belgesi ile Facebook/avukatmehmetgun adresindeki bloğumdaki yargı reformu yazıları ile sürdürdüğü çalışmalara “Türkiye’nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu” kitabıyla devam ediyor.Bir yıllık yoğun bir araştırma sonucunda yazdığı kitapta Mehmet Gün, ülkemizin “orta demokrasi” aralığında değerlendirilmesine neden olan “kanıksanmış” sorunlarını ve asıl sebeplerini bir hukukçu gözüyle belirlemekte ve çözüm önerileri sunmakta. Sorunların temelde yargıda ve kamuda hesapverirliğin aksamasından kaynaklandığını, sonuçta “hukukun üstünlüğü’nden taviz vermeye götürdüğünü, bu iç çelişkinin (paradoks) “orta demokrasi” sorunu olarak karşımıza çıktığını göstererek; bu sorunların çözümü için getirdiği önerilerle yönetim zihniyetini hukukun üstünlüğü zeminine oturtacak adeta bir hukuk ve yönetim devrimini sunmaktadır.Yazar, kök sebeplerini aralayarak ortaya koyduğu sorunların kolayca çözülebileceğini ve ülkenin kısa sürede orta demokrasi seviyesinden ileri demokrasiye geçebileceğini, bunun orta gelir tuzağından kurtulabilmek ve sürdürülebilir gelir artışı sağlamanın yolu olduğunu göstermekte.Bunu yaparken adalet, hukuka dayalı devlet yönetimi ile Doğu ile Batı etkileşimi konusunda tarihimizden ilginç bilgiler nakletmekte, antik Helen demokrasisi ile Türklerin herkesin eşit olduğu özgürlük ve toplumsal dayanışma odaklı ve töre/anayasa temelli devlet yönetimi arasında okuyucuyu ilginç bir karşılaştırmaya yöneltirken, demokrasiyi insancıllık kültürümüz ile zenginleştirmenin Türkiye’nin lider ülkeler arasına erişmesini sağlayacak gelecek öngörüsü ve uzun soluklu hedefi olabileceğini göstermekte.Yazar, seçimlerden önce OHAL KHK’lerinin TBMM’de onaylanması, genel idare kanunu çıkarılması ve diğer önerileri ile yeni döneme yumuşak ve sorunsuz geçiş için öneriler getirmekte. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkiye’nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkiye’nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu.

...rileri - Bölüm #1Avukat Mehmet Gün. Avukat Mehmet Gün'ün "Türkiye'nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu" adlı kitabına dair detayları incelemek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz ... Türkiye'nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu | LEXPERA ... . Medyascope 31 Mart Yerel Seçimi için Yollarda. Bugün stüdyoda konuk ettiğimiz Av. Mehmet Gün ile "Türkiye'nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu" kitabını ele aldık. 21.75 TL. Orta demokrasi sorunları nedeniyle ekonomi, yöneticilerin ferasetine göre kâh iyi kâh kötü gitmekte; uzun vadeli plan yapmak, refahı sürdürülebilir bir şekilde artırmak kolay olmamaktadır. ...toplumun, güvenlik, adalet, eğitim gibi resmi hizmet ve sorun çözme yöntemlerinin yerini aldı. Türkiye'deki demokrasinin asıl sorunu ise "ekonomik yağma sorunu" olarak ortaya çıkmaktad ... Türkiye'nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu... ... . ...toplumun, güvenlik, adalet, eğitim gibi resmi hizmet ve sorun çözme yöntemlerinin yerini aldı. Türkiye'deki demokrasinin asıl sorunu ise "ekonomik yağma sorunu" olarak ortaya çıkmaktadır. Mehmet GÜN. ÖNSÖZ. Atatürk ve silah arkadaşları bizlere ilelebet payidar olacak bir devlet, özgürce serpilip gelişebileceğimiz bir ülke ve çağının en ilerisi olan halkın kendi kendini yönettiği cumhuriyeti... ...nedenlerini ve kök sebeplerini ortaya koymak ve çözüm önerileri getirerek basit bir yol haritası Dolayısıyla bu sorun çözüldüğünde Türkiye'nin demokrasi sorunları da kendiliğinden çözülecektir. Mehmet Gün. Güney Toroslarda bir yayla damında dünyaya gelmiş, tesadüfen ve zorluklarla okumuş ve Anadolu'nun Bozkır'ından çıkarak dünyaya açılmış bir avukat olan Me...