Sosyalizm ve İnsan Ruhu

Oscar Wilde

Sosyalizm ve İnsan Ruhu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-07-23
YAZAR Oscar Wilde
ISBN 6056786976
DOSYA FORMATI 9,52 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“İnsanoğlunun kendi doğası hakkında bildiği tek şey değiştiğidir.Değişim insanda bel bağlayabileceğimiz tek özelliktir. Çöken sistemler genelde insan doğasının gelişimine ve büyümesine değil de süregiden durağanlığı üzerine kurulu olanlardır.”“Toplum, klasikleri o ülkede sanatın gelişimini kontrol altında tutmak için kullanır. Klasikleri birer otoriteye indirgerler, güzelliğin yeni biçimlerde özgürce ifade edilmesinin önüne geçmek için adeta sopa niyetine kullanırlar.”“Gerçek şu ki toplumun bilinmeye değer şeyler dışındaki her şeyi bilmek için doymak bilmez bir merakı vardır. Bunun farkında olan ve tüccarların sahip olduğu bazı alışkanlıklara sahip olan gazetecilik, bu merakları giderir.”“Bir sanatçı için en uygun iktidar, var olmayan iktidardır. Kendisi ve eseri üzerindeki her türlü otorite gülünçtür.”“Her insan bir dostunun hastalığı karşısında aynı acıyı hissedebilir ama bir dostun başarısına sevinmek gerçekten çok sağlam bir kişilik gerektirir.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sosyalizm ve İnsan Ruhu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sosyalizm ve İnsan Ruhu.

...a, Fatih Özgüven'in çevirisiyle ve başka yazarlardan alıntılarla yayımlamıştı ... Sosyalizm ve İnsan Ruhu - Oscar Wilde ... . 4.39 TL. Oscar Wilde'ı bir sosyalist olarak düşünmek, pek çok insan için şaşırtıcıdır oysa Wilde, bu düşünceleri ile yer yer Marx'ın sosyalist düşüncesine ve komünist idealine yaklaşır. 10 TL. Dolayısıyla insanlara gerçekten ve duygusal olarak değer vermeleri, onları fakirliğin getirdiği kötülükleri iyileştirmeye koşulluyor ama onların tedavileri asıl hastalığı iyileştirmiyor, sadece süreyi... 1891 yılında yayınlanan Sosyalizm ve İnsan Ruhu, Metis Yayınlarının hazırla ... the Soul of Man Under Socialism - Ekşi Sözlük ... ... 1891 yılında yayınlanan Sosyalizm ve İnsan Ruhu, Metis Yayınlarının hazırladığı derlemede konu akışına uygun deyiş, bilgi ve fikirleri de içeriyor. Böyle bir yazı yazmak ne kadar haddimdir bilemiyorum, Oscar Wilde'in aynı isimli kitabının ardından. Yıllarca tartışılan bir hadisedir, sosyalizmin insan ruhuyla uyumu....