SavaşÜzerine

Carl Von Clausewitz

SavaşÜzerine
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-08-01
YAZAR Carl Von Clausewitz
ISBN 6051717029
DOSYA FORMATI 8,78 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Savaş Üzerine, 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramına dair yazılmış en etkili kitaplardan biridir. Hayatı savaş meydanlarında ve askeri akademilerde geçen Prusyalı General Carl von Clausewitz savaşın siyasal ve bilimsel yönlerini inceler.Clausewitz’in savaş hakkındaki fikirleri ve stratejileri Karl Marx, Helmuth Karl Bernhard von Moltke, ve Mao Zedong gibi farklı siyasal ve sosyal görüşlerden liderler, askerler, siyasetçiler, düşünce adamları tarafından benimsenmiştir. Fransız Devrimi ve Napoléon Savaşları sonrasında değişen savaş koşullarını gören Clausewitz, savaşı politikanın başka araçlarla devamı olarak görmüştür. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz SavaşÜzerine i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap SavaşÜzerine.

...le. clausewitz savaş üzerine. için 11 ürün bulundu ... Savaş Üzerine ... . Akıllı Sıralama. Carl Von Clausewitz. Savaş Üzerine, 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramına dair yazılmış en etkili kitaplardan biridir. Carl Von Clausewitz. Savaşlar çağının sürdüğünü, günümüzde teknolojinin varlığını hissettirmesiyle bunun ivmesi ve boyutunun artık başka bir seyir aldığını söyleyebiliriz. Bu sebeple, savaş teorisi gibi tarih, ekonomi, sosyo ... Savaş Üzerine-Carl Von Clausewitz-Selma Qoçaq -2015-173S ... . Bu sebeple, savaş teorisi gibi tarih, ekonomi, sosyoloji ve psikoloji de pozitivizmin at gözlüklü düşünürleri tarafından anlaşılamaz. (*) Savaş Üzerine / Carl von Clausewitz. 23 Şubat 1946. Sayın Yoldaş Rasin! 30 Ocak tarihli, Clausewitz üzerine mektubunuzu ve savaş ve savaş sanatı üzerine özet tezlerinizi. Aldım. SAVAŞ ÜZERİNE kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. CARL VON CLAUSEWITZ kitapları ve DORUK YAYINCILIK 2011 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Savaş Üzerine - Clausewitz. Clausewitz'in en ünlü eseri Savaş Üzerine'dir. Ona göre, "Savaş siyasetin başka araçlarla" (şiddet araçlarıyla) "devamıdır.". 39.19 TL. Savunma biçimlerine uzanan sürecin bütün boyutlarının neleri içerdiğini anlatan yayımlandığı günden bugüne alanında tek kitap olan Savaş Üzerine'nin yeni basımını okurlarımıza sunuyoruz. Savaş Üzerine, 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramına dair yazılmış en etkili kitaplardan biridir. ...sınırları durmadan genişleyen, savaş olgusu, "Fransız Devrim Savaşları" ile "topyekûn savaş" biçimini almıştır. Konu ile ilgilenen herkesin bildiği isim, Clausewitz ve okuduğu kitap, "Savaş Üzerine"'dir. 45 TL. Clausewitz Savaş Üzerine kitabı gazikitabevi.com.tr de Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Emperyalist Savaş Üzerine Ceylan Yayıncılık 9786059038577 Vladimir İlyiç Lenin. Savaş Üzerine C.V. Clausewitz Doruk Yayınları 9789755534725 C.V. Clausewitz. Savaş Üzerine 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramına dair yazılmış en etkili kitaplardan biridir....