Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler

Adil Ali Atalay Vaktidolu

Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2000-01-01
YAZAR Adil Ali Atalay Vaktidolu
ISBN 9756791165
DOSYA FORMATI 8,68 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

- Acı bile olsa doğruyu söyle.- Ademoğlunun başına gelen günahların çoğu, dilinin hatasından dolayıdır.- Ali benden, başımın gövdemdeki yeri gibidir. Ali benden gözümün başımdaki yeri gibidir. Beden başsız ve baş gözsüz hidayeti bulamaz.- Ali cennet kapısına asılan bir halka gibidir. Her kim cennete girmek istiyorsa ona asılmalıdır.- Ali, hayırseverdir. Bundan şüphe etmek, Allah'ın birliğini, benim de peygamberliğimi inkar etmek demektir.- Annesinin, babasının meşru rızasında bulunan kimseler, ömürlerinin bereketini görürler.- Aslı olmayan şeyler benden uzak, ben onlardan uzağım; ne ben batıldanım, ne batıl benden.- Bazı sözler vardır ki büyüdür, adamı büyüler, hayran eder; bazı şiirler de vardır ki felsefedir, fikirlerle yüklüdür.- Ben ilmin şehriyim. Ali ise bu şehrin kapısıdır. İlim isteyen kapısına gelsin.- Benden sonra halifeler on ikidir. Hepside Kureyş'tendir. - Benim Ehl-i Beyt'im Nuh'un gemisi gibidir, o gemiye binen kurtulur, ondan ayrılan boğulur.- Benim zürriyetim Ali'den gelir.- Bilgin kişiyle düşüp-kalkmak, oturup-durmak ibadettir. - Bilgi öğrenmek her mü'mine farzdır.- Bilgiyi gizleyene her şey, hatta denizdeki balıkla havadaki kuş bile lanet eder.- Bir an düşünmek, yetmiş yıl ibadet etmekten hayırlıdır. - Birbirinize buğzetmeyin, birbirinizden yüz çevirmeyin, birbirinize hased etmeyin, kin gütmeyin; Tanrı kulları, kardeş olsun.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler.

...Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler ... Hz Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler Adil Ali Atalay... ... . 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta 2 adetSon... 26.28 TL. Acı bile olsa doğruyu söyle. Ademoğlunun başına gelen günahların çoğu, dilinin hatasından dolayıdır. Ali benden, başımın gövdemdeki yeri gibidir. Ali benden gözümün başımdaki yeri gibidir. Acı bile olsa doğruyu söyle. Ademoğlunun başına gelen günahların çoğu, dilinin hatasından dolayıdır. Ali benden, başımın gövdemdeki yeri gib ... Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler... ... . Ali benden, başımın gövdemdeki yeri gibidir. Ali benden gözümün başımdaki yeri gibidir. 25.20 TL. Acı bile olsa doğruyu söyle. Ademoğlunun başına gelen günahların çoğu, dilinin hatasından dolayıdır. Ali benden, başımın gövdemdeki yeri gibidir. Ali benden gözümün başımdaki yeri gibidir. 28.44 TL. Acı bile olsa doğruyu söyle. Ademoğlunun başına gelen günahların çoğu, dilinin hatasından dolayıdır. Ali benden, başımın gövdemdeki yeri gibidir. Ali benden gözümün başımdaki yeri gibidir. 23.76 TL. Acı bile olsa doğruyu söyle. Ademoğlunun başına gelen günahların çoğu, dilinin hatasından dolayıdır. Ali benden, başımın gövdemdeki yeri gibidir. Ali benden gözümün başımdaki yeri gibidir. İslam / Alevilik-Bektaşilik İslam / Meal-Tefsir-Hadis. Can Yayınları (Ali Adil Atalay). 24,00 18,00. İmam Cafer-i Sadık Buyruğu. 25.92 TL. Acı bile olsa doğruyu söyle. Ademoğlunun başına gelen günahların çoğu, dilinin hatasından dolayıdır. Ali benden, başımın gövdemdeki yeri gibidir. Ali benden gözümün başımdaki yeri gibidir. Acı bile olsa doğruyu söyle. Ademoğlunun başına gelen günahların çoğu, dilinin hatasından dolayıdır. Ali benden, başımın gövdemdeki yeri gibidir. Ali benden gözümün başımdaki yeri gibidir. 28.08 TL. Acı bile olsa doğruyu söyle. Ademoğlunun başına gelen günahların çoğu, dilinin hatasından dolayıdır. Ali benden, başımın gövdemdeki yeri gibidir. Ali benden gözümün başımdaki yeri gibidir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Hz. Muhammed ve Oniki İm...