Batı Düşüncesi Tarihi-2Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas

Richard Tarnas

Batı Düşüncesi Tarihi-2Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-15
YAZAR Richard Tarnas
ISBN 6055976170
DOSYA FORMATI 10,89 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Batı uygarlığının kurucu entelektüel temelleri neler? Batı uygarlığının yaşadığı entelektüel krizin nedenleri nerede gizli? Sekülerleşme, Batı düşüncesinin seyrüseferini nasıl etkiledi? Bilimsel, iktisadî ve entelektüel devrimlerin sonuçları neler? Postmodernizmin yol açtığı ontolojik evsizlik ve anlam krizi nasıl aşılabilir? Profesör Tarnas, bu kitabında, Batı düşüncesinin antik dönemden postmodern sürece kadar izlediği seyrüseferi nefes kesici bir dille anlatıyor ve özgün bir şekilde yorumluyor. Rönesans’ta Kopernik’in kozmolojik devrimiyle birlikte kozmos’un ve insanın izafileştirildiğini; modernite sürecinde, Descartes’ın metafizik devrimiyle birlikte, kozmosun, madde ve zihin olarak parçalandığını, Kant’ın epistemolojik devrimiyle birlikte ise insanın ve anlamın algılanan nesneden koparıldığını; bütün bu süreçlerin postmodern aralık’ta, ontolojik evsizlik ve manevî yabancılaşmayla sonuçlandığını gösteriyor. Tarnas, insanlığın eşiğine sürüklendiği bu çok boyutlu varoluşsal bunalımdan çıkış yolunun, “katılımcı mistik” olarak tanımladığı, kozmos’la insanı yeniden bütünleştirecek bir çabanın ortaya konulmasından geçtiğini ikna edici bir dille gözler önüne seriyor. Külliyat Yayınları olarak dünyadaki en son entelektüel gelişmeleri de içeren kapsamlı, kışkırtıcı ve en özgün Batı düşüncesi tarihi metinlerinden birini Türkçe’ye ve düşünce hayatımıza kazandırmaktan kıvanç duyuyoruz. Richard Tarnas Kaliforniya Üniversitesi’nde düşünce tarihi profesörü. Arketipal Araştırmalar Kollektivi’ni kurdu. 2006’da Entheogen: İçteki İlâhî Gücün Uyanışı başlıklı bir film yaptı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Batı Düşüncesi Tarihi-2Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Batı Düşüncesi Tarihi-2Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas.

...NadirKitap.com'da. Kullanıcı: S.P. Tarih: 08 Nisan 2020 11:10 ... Batı Düşüncesi Tarihi; Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas II... ... . Richard Tarnas tarafından kaleme alınan Batı Düşüncesi Tarihi-2 & Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas Pdf Oku isimli 416 sayfadan oluşan kitap; KÜLLİYAT YAYINLARI yayınevinin... ...Günümüze Kadar Tarnas epdf e-book indir Batı Düşüncesi Tarihi-2 & Modernite'den Düşüncesi Tarihi-2 & Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas epdf kitabı pdf oku Batı Düşüncesi... ...Tarihi 1-2 / Antik Yunan'dan Modern Döneme, Modernite'd ... Batı Düşüncesi Tarihi; Modernite'den Günümüze Kadar Tarnas II... ... ... ...Tarihi 1-2 / Antik Yunan'dan Modern Döneme, Modernite'den Günümüze Kadar = The Passion of the Western Mind: Understanding the Ideas. Richard Tarnas. 70,00 TL. Külliyat Yayinlari olarak dünyadaki en son entelektüel gelismeleri de içeren kapsamli, kiskirtici ve en özgün Bati düsüncesi tarihi Richard Tarnas Kaliforniya Üniversitesi'nde düsünce tarihi profesörü. Külliyat Yayınları olarak dünyadaki en son entelektüel gelişmeleri de içeren kapsamlı, kışkırtıcı ve en özgün Batı düşüncesi tarihi Richard Tarnas Kaliforniya Üniversitesinde düşünce tarihi profesörü. Batı Düşüncesi Tarihi 2. Satışta. Satış Fiyatı:35.00 TL. Profesör Tarnas, bu kitabında, Batı düşüncesinin antik dönemden postmodern sürece kadar izlediği seyrüseferi nefes kesici bir dille... Alış-Veriş Listeme Ekle. Batı Düşüncesi Tar...