Eskişehir ŞehrengiziMuhacirler ve Manavlar

Kamil Uğurlu

Eskişehir ŞehrengiziMuhacirler ve Manavlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-07-26
YAZAR Kamil Uğurlu
ISBN 6059320375
DOSYA FORMATI 8,53 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gar ve Demiryolu daha uzun anlatılmalıdır. O günleri yaşamayanlar inanmakta zorlanabilirler. Fakat Eskişehir’de Demiryollarının özel, çok özel bir lokomotifi ve vagonu vardı. Kumpanyanın personelinden veya yakınlarından biri vefat edince, bu vagon cenazeye göre tanzim edilir, o özel lokomotifle, özel bir hat ile kabristana nakledilirdi. Dünyanın hiçbir yerinde ve diğer kültürlerde bu inceliğe rastlanabilmez. Lokomotif cansız emaneti ve yakınlarını taşıyan vagonu arkasına takar ve düdük kolunu sonuna kadar çekerdi. Bu acı ötüş Eskişehir’in en uzak mahallelerinde bile duyulur, göçen kişiye fatiha okunurdu. Kabristan, şimdiki Muttalip Yolu’nun başlangıcındaki parkın bulunduğu yerdi. Bu özel ray hattı yakın zamana kadar varlığını sürdürdü. Sonra kaldırdılar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Eskişehir ŞehrengiziMuhacirler ve Manavlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Eskişehir ŞehrengiziMuhacirler ve Manavlar.

... Kod: CIMRI25IDE. 23.45 TL. Gar ve Demiryolu daha uzun anlatılmalıdır ... Eskişehir Şehrengizi; Muhacirler ve Manavlar - Zakir Ençevik;Kâmil... ... . O günleri yaşamayanlar inanmakta zorlanabilirler. Fakat Eskişehir'de Demiryollarının özel, çok özel bir lokomotifi ve vagonu vardı. Gar ve Demiryolu daha uzun anlatılmalıdır. O günleri yaşamayanlar inanmakta zorlanabilirler. Fakat Eskişehir'de Demiryollarının özel, çok özel bir lokomotifi ve vagonu vardı. Kamil Uğurlu kaleme aldığı Eskişehir Şehrengizi adlı eseri ücr ... Eskişehir Şehrengizi - Kamil Uğurlu : %15 İndirimli ... . Kamil Uğurlu kaleme aldığı Eskişehir Şehrengizi adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. 402394. Eskişehir Şehrengizi Muhacirler ve Manavlar. Alış-Veriş Listeme Ekle. Eskişehir Şehrengizi Muhacirler ve Manavlar. "Kamil Uğurlu" - diğer ürünler. Eskişehir Şehrengizi. 29,75 TL. Eskişehir şehrengizi : "muhacirler ve manavlar". ISBNp: 9786059320375. 35 TL. Gar ve Demiryolu daha uzun anlatılmalıdır. O günleri yaşamayanlar inanmakta zorlanabilirler. Fakat Eskişehir'de Demiryollarının özel, çok özel bir lokomotifi ve vagonu vardı. Start by marking "Eskişehir Şehrengizi: Muhacirler ve Manavlar" as Want to Read We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Eskişehir Şehrengizi by Zakir Ençevik. Kitabın özellikleri yukarıda yazıldığı şekildedir. Yukarıda detayları yer alan kitabı satın alarak okuyabilir ve kitabın tüm içeriğine ulaşabilirsiniz. Eskişehir Şehrengizi Muhacirler ve Manavlar PDF Kitabı... 28.35 TL. Gar ve Demiryolu daha uzun anlatılmalıdır. O günleri yaşamayanlar inanmakta zorlanabilirler. Fakat Eskişehir'de Demiryollarının özel, çok özel bir lokomotifi ve vagonu vardı. Gar ve demiry...