Niyazi-i Mısri Divanı ve Şerhi (Şamua-Ciltli)Tanrı Erinin Sırları

M. Efdal Emre

Niyazi-i Mısri Divanı ve Şerhi (Şamua-Ciltli)Tanrı Erinin Sırları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-11-11
YAZAR M. Efdal Emre
ISBN 9756138786
DOSYA FORMATI 7,85 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Niyâzî-i Mısrî hazretleri şeriât, tarîkat mârifet ve hakîkatte kemalât sahibi olup, dîvânında geçen İlâhilerin büyük bir kısmı mârifet ve hakîkat üzeredir.Niyâzî-i Mısrî hazretlerinin çoşkun, akıcı, cezbeli üslûbu ile dile getirdiği dîvânında her mısra o kadar net ifadelerle anlatılmıştır ki, Yunus Emre’nin 13. Yüzyılda tutuşturduğu mânâ çerağını ondan dörtyüz yıl sonra yeniden şahlandırarak Hakk nefesini Anadolu topraklarında aleme aşikâr etmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Niyazi-i Mısri Divanı ve Şerhi (Şamua-Ciltli)Tanrı Erinin Sırları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Niyazi-i Mısri Divanı ve Şerhi (Şamua-Ciltli)Tanrı Erinin Sırları.

...eri. İnsan-ı Kamil ve Sırları. Allah Bir Kamil Mürsidinden Bilinir ... Niyazi-i Mısri Divanı ve Şerhi Tanrı Erinin Sırları | Sözcü Kitabevi ... . Niyâzî-i Mısrî hazretleri şeriat, tarikat marifet ve hakikatte kemalat sahibi olup, divanında geçen ilahilerin büyük bir kısmı marifet ve hakikat üzeredir. 9789756138786. 517825. Niyâzî-i Mısrî Dîvânı ve Şerhî Tanrı Erinin Sırları. Gelenek Yayıncılık. 1.500,00TL 689,90TL. İki Kaynak: Sahih-i Buhari-Müslim-Şamua (İmam-ı Buhari-Müslim). Yazarın Diğer Kitapları. Yunus Emre Divanı ve Şerhi Termo Deri C ... Niyazi İ Mısri Divanı ve Şerhi Şamua Ciltli Tanrı Erinin Sırları ... . Yazarın Diğer Kitapları. Yunus Emre Divanı ve Şerhi Termo Deri Ciltli Eser Kitap M. Efdal Emre. 89,81 ₺. İlgili Ürünler. Naz Makamında Aşk İslam » Tasavvuf » Niyazi i Mısri Divanı ve Şerhi Şamua Ciltli Börklüce Mustafa ve Tasvirül Kulub Kalplerin Tasviri İslam » Tasavvuf » Niyazi i Mısri Divanı ve... Mısri Divan 1. Ey gönül gel gayriden geç aşka eyle iktid...