Çocuk ve Allah

Zeynep Direk

Çocuk ve Allah
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-08-10
YAZAR Zeynep Direk
ISBN 6054822362
DOSYA FORMATI 10,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çocuk ve Allah”ta Zeynep Direk, çocuğun Allah kavramıyla nasıl tanıştığını, ahlâk, ahlâk eğitimi ve din, toplumsal cinsiyet, haysiyet ve şeref kavramlarını anlatıyor.Bu kitap on üç yaş ve üstü çocuklara yönelik özgün bir çocuklarla felsefe çalışmasıdır. Çocuklarla felsefenin amacı, çocukların eleştirel düşünmelerine ve yaşadıkları dünyayı sorgulamalarına yardımcı olmaktır.Kitabın konusu ülkemizde de çok gündemde olan din ile ahlâk arasındaki ilişkidir.Eleştirel düşünüm, çocuğun kendi deneyimlerinden yola çıkarak felsefî soruları ortaya koyar. Edebiyat ve felsefeye başvurarak bu sorulara yanıtlar arar.Bu kitap ahlâk felsefesinin bazı temel kavramlarını ve sorularını tanıtıyor.Çocuklara doğru bir ahlâk eğitiminin verilmesinin önemini vurguluyor.Din eğitimiyle ahlâklı nesiller yetiştirilebileceği görüşünü eleştiriyor.Kutsal metinlerdeki emirlerden bir ahlâk çıkarmanın güçlüğünü göz önüne seriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çocuk ve Allah i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çocuk ve Allah.

... Fazıl Hüsnü Dağlarca'dan ve O'nun en iyi kitaplarından biri olan "Çocuk ve Allah" ... 'Çocuk ve Allah' 70 Yaşında | Risale Haber ... . Okuduğum Çocuk ve Allah nüshası 1998 İstanbul baskısı ve Milliyet Yayınlarından çıkmış. Şu an elimde bir kitap var. Adı: Çocuk ve Allah. Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın. Evet insan, yani burada çocuk en yakın kime, çocuk annesine çok yakın. Annesi de Allah'a yakın. çocuk ve allah. şükela: tümü | bugün. fazıl hüsnü'yü dağlarca yapan kitap. "dağlarca, çocuk ve allah'tan sonra bir ş ... Çocuk ve Allah - Uludağ Sözlük ... . fazıl hüsnü'yü dağlarca yapan kitap. "dağlarca, çocuk ve allah'tan sonra bir şey yazmasaydı da büyük bir şairdi. çünkü çocuk ve allah'ta ne mahareti varsa... Çocuk ve All...