Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat

H. Harika Durgun

Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-01
YAZAR H. Harika Durgun
ISBN 9759955953
DOSYA FORMATI 10,7 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat, bu toprağın insanlarının hikâyelerini anlatırken insan olmanın temel öğelerinin hiçbirini ihmal etmeyen Ahmet Mithat üzerine yeniden düşünme imkânı sunuyor.Harika Durgun, Ahmet Mithat Efendi’nin gazete ve dergilerdeki edebî yazılarından, hikâye, roman ve tiyatrolarından istifade ederek edebiyat teorisine, edebiyat tarihine ve eleştirisine yönelik görüşlerini derli toplu bir şekilde ortaya koymakta…Çalışma bir tahlil niteliğinden çok, Mithat Efendi’nin yazılarından hareketle onun edebiyata dair düşüncelerini göstermek amacını taşıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat.

...mi'nde gazeteci ve yayıncı kimliğiyle ön plana çıkan Ahmet Mithat Efendi, 1844'te İstanbul'un Tophane semtinde doğdu ... Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat Kitabını Pdf, Epub, Mobi İndir ... . AHMET MİTHAT EFENDİ İstanbul'da 1844 yılında doğdu. Küçük yaşta babasının ölümü üzerine Mısır Çarşısında çıraklık yaparken Arapça ve Farsça öğrendi. Bir kaza. Ahmet Mithat Efendi ve Tanzimat Romanı. İlk kadın yazarlarımızında Fatma Aliye Hanım'ın edebiyat hayatında yer edinmesinde başrol oynaması ve Fatma Aliye Hanım'la birlikte kaleme aldığı... ...Ziya gibi hikâye ve roman yazarlarımız Ahmet Mithat Efendi'nin telif ve çeviri eserleriyle edebiyat dünyasına i ... Ahmet Mithat Efendi'nin Türk Romanındaki Önemi | Evvel Cevap ... ... ...Ziya gibi hikâye ve roman yazarlarımız Ahmet Mithat Efendi'nin telif ve çeviri eserleriyle edebiyat dünyasına ilk adımlarını atmışlardır. Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat, Dergâh Yayınları, İstanbul. *Kendi adını bu gence veren Midhat Paşa, çeşitli imkânlar sağlayıp Fransızca çalışmaya teşvik etti. Mezarı, Fatih Camii hazîresindedir. *Ahmet Mithat Efendi, halk ve hizmet adamıdır. H. Harika Durgun. Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat, bu toprağın insanlarının hikayelerini anlatırken insan olmanın temel öğelerinin hiçbirini ihmal etmeyen Ahmet Mithat üzerine yeniden düşünme... Roman, hikaye, tiyatro yazarı, gazeteci. Ahmet Mithat Efendi. Tanzimat edebiyatında, "hâce-i evvel"(ilkokul öğretmeni), "Osmanlıyı okutan adam" ya da "yazı makinesi" olarak anılmıştır. Ahmet Mithat Efendi (1844-1913). Tanzimat Edebiyatının EN POPÜLER(HALKÇI) EN ÜRETKEN YAZARIDIR. Tanzimat Edebiyatında halk üzerinde en çok etkili olan sanatçıdır. Ahmet Mithat Efendi. 1844'te İstanbul'da doğdu. 28 Aralık 1912'de İstanbul'da yaşamını yitirdi. Sanat ve edebiyat çevrelerinin tepkisini çekti. Yazarlığı bırakmak zorunda kaldı. Edebi türlerde Batıyı taklitle başlayıp sonra özgün bir edebiyata ulaşılabileceği görüşünde olan Ahmet Mithat'ın Hristiyanlığa Ahmet Mithat Efendi'nin ayrıca ders kitapları, ansiklopedik eserle...