Namus, Töre ve İktidar

Pınar Ecevitoğlu

Namus, Töre ve İktidar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-03-03
YAZAR Pınar Ecevitoğlu
ISBN 6054412488
DOSYA FORMATI 10,9 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran egemen devletin, söz konusu ‘ayrıcalığını’ bazen birileri kullanmaya kalkarsa, üstelik bunu bir tür ‘yasa’ya dayanarak yaparsa bu durumu nasıl ele almak gerekir? Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak ‘öldürme yetkisini’ kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Bu türden olayları nasıl ele almak gerekir? Ne tür bir çerçeve ve bakış açısı, bu türden olayları, sadece adli bir vaka, bir ceza hukuku meselesi olarak görmeyip ya da tartışma götürür bir adlandırmayla sosyolojik sıfatı eklenerek ‘geleneksel ataerkil değerlerin kadına yönelik tavrı’ biçimindeki açıklamalarla yetinmeyip daha kapsayıcı ve derinlikli bir çözümlemeye imkân verebilir?Elinizdeki kitap, siyaset biliminden antropolojiye, sosyolojiden siyaset felsefesine farklı disiplinlerden olanlar için ufuk açıcı bir duruş sergiliyor. Ve bütün bunların ayrıntılı olarak çok iyi örülmüş bir kurgu ve çok titiz bir dil kullanımıyla sergilendiği çalışma, ‘özgün bir telif eser’ sıfatını fazlasıyla hak ediyor, hem dert ettikleriyle hem de bunlara yaklaşım biçimiyle.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Namus, Töre ve İktidar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Namus, Töre ve İktidar.

...niz. Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak 'öldürme yetkisini' kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? 24 ... Namus, Töre ve İktidar | Kitap.net ... .50 TL. Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak 'öldürme yetkisini' kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Namus, Töre ve İktidar 103090 Dipnot Yayınları. 35 TL. Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak 'öldürme yetkisini' kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir ... Namus, Töre ve İktidar Pdf İndir ... . 35 TL. Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak 'öldürme yetkisini' kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Namus Töre ve İktidar - Şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran egemen devletin, söz konusu 'ayrıcalığını' bazen birileri kullanmaya kalkarsa, üstelik bunu bir tür 'yasa'ya dayanarak yaparsa bu... 35 TL. Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak 'öldürme yetkisini' kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? 29.70 TL. Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak öldürme yetkisini kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? 29.75 TL. Namus, Töre ve İktidar-Dipnot Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. 33.33 TL. Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak 'öldürme yetkisini' kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Kitabın Orjinal Adı. : Namus, Töre ve İktidar. Yayınevi. : Dipnot Yayınları. Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Pınar Ecevitoğlu. Şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran egemen devletin, söz konusu 'ayrıcalığını' bazen birileri kullanmaya kalkarsa... Pınar Ecevitoğlu. Şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran egemen devletin, söz konusu 'ayrıcalığını' bazen birileri kullanmaya kalkarsa......