Allah'a Firar Etmek

Fatih Özkan

Allah'a Firar Etmek
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-04
YAZAR Fatih Özkan
ISBN 6055095475
DOSYA FORMATI 12,56 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Âlemlerin Rabbi olan Allah Azze ve Celle, “Fe firru illallah” diye gür bir nida ediyor. Tüm insanlığa bir emirde bulunuyor. Belki de yaratılış sebebimiz olan kulluğun özüne kavuşmanın şifresi, dünyadan Allah’a firar etmek ile yani “Fe firru illallah” ayeti ile eş değerdir.Firar edin ki dünya, asli anlamına kavuşsun; kul, hakiki kalıbına bürünsün. Kalp, yürek adını alıp iman ile Allah’a yürüsün.Firar edelim ki dünya meşgalesi içinde kaybolmayalım. Firar edelim ki yüreğimizi, dünya içine hapsetmeyelim. Dünyadan azat olmuş, özgür bir kul olarak yürüyelim.Her yerden özgürlüğümüz kısıtlanırken, bizi kısıtlayan ne varsa ondan firar edip Allah’a kaçalım. Çünkü bizler, bu dünyaya mahkûm edilmiş kullarız. Mahkûmluğumuz, imtihanımızın adıdır. Bizler, yakamıza astığımız prangalardan, kelepçe vasfı gören dünyevi tüm istek ve arzulardan yakamızı sıyırıp, Allah’ın çağrısına uymalıyız.O’na firar etmeliyiz.Dünyayı geride bırakmalıyız. Mahkûmluk zincirini ancak ve ancak, Allah’a firar ederek kırabiliriz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Allah'a Firar Etmek i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Allah'a Firar Etmek.

...mak, Allah'a firar etmek. İşte Kuran-ı Kerim firara kalkmış olanlara bir yol haritası çiziyor diyor ki kaçışınız sadece Allah'a olsun ... Allah'a Firar Etmek | Kitap.net ... . Tüm insanlığa bir emirde bulunuyor. Belki de yaratılış sebebimiz olan kulluğun özüne kavuşmanın şifresi, dünyadan Allah`a firar etmek ile yani `Fe firru illallah` ayeti ile eş değerdir. Cahili sistemlerin oluşturduğu hapishanenin dört duvarı, şirk, cehalet, ahlaksızlık ve zulümden oluşur. İşte bunları terk edip, Allah'a firar etmek, O'na kaçmak, kulluğun zirvesidir. ...kavuşmanın şifresi, dünyadan Allah'a firar etmek ile ... Allah'a Firar Edelim... - Yeni Akit ... . İşte bunları terk edip, Allah'a firar etmek, O'na kaçmak, kulluğun zirvesidir. ...kavuşmanın şifresi, dünyadan Allah'a firar etmek ile yani "Fe firru illallah" ayeti ile eş değerdir. Her yerden özgürlüğümüz kısıtlanırken, bizi kısıtlayan ne varsa ondan firar edip Allah'a kaçalım. 12.25 TL. Tüm insanlığa bir emirde bulunuyor. Belki de yaratılış sebebimiz olan kulluğun özüne kavuşmanın şifresi, dünyadan Allah'a firar etmek ile yani "Fe firru illallah" ayeti ile eş değerdir. Allah'a Firar Edin. Oluşturan: uzel, 25 Ağustos, 2009 in İslamiyet. İslamı sohbette bulunmak namaz kılmaz zikir etmek kuran okumak hep Allaha firardır. 13.80 TL. Tüm insanlığa bir emirde bulunuyor. Belki de yaratılış sebebimiz olan kulluğun özüne kavuşmanın şifresi, dünyadan Allah'a firar etmek ile yani "Fe firru illallah" ayeti ile eş değerdir. O'na firar etmeliyiz. Dünyayı geride bırakmalıyız. Mahkûmluk zincirini ancak ve ancak, Allah'a firar ederek kırabiliriz. Fatih Özkan'ın kaleimden "Allah'a Firar Etmek" tüm seçkin kitapevlerinde. Zindanlardan Allah`a firar ediniz... Bu zindandan firar etmek elzemdir. Bu da bireyin şahsiyet kazanarak nitelikli bir çıkış yapması ile mümkündür. Tüm insanliga bir emirde bulunuyor. Belki de yaratilis sebebimiz olan kullugun özüne kavusmanin sifresi, dünyadan Allah'a firar etmek ile yani "Fe firru illallah" ayeti ile es degerdir. Fatih Özkan'ın kaleimden "Allah'a Firar Etmek" tüm seçkin kitapevlerinde. ...