Kurumsal Bilgi ve Belge Yönetimi

Niyazi Çiçek

Kurumsal Bilgi ve Belge Yönetimi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-09-30
YAZAR Niyazi Çiçek
ISBN 6056807145
DOSYA FORMATI 3,50 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Organizasyonlar fonksiyonlarını yürütürken bilgi ve belge üretir. Rapor, ödeme emri, meclis kararı gibi türleri bulunan belgeler, üretildiği kurumun kendi öz kaynakları olup tek, otantik ve o kuruma özgüdür. Önceleri arşiv malzemesi olarak görülen belgeler, gerek Bilgi Edinme Kanunu uygulamaları ve gerekse Elektronik Belge Yönetimi Sistemlerinin kurulması için daha da önemli hale gelmiştir. Bilgi edinme özgürlüğü kapsamında gelece taleğleri karşılayıp, karar mekanizmalarının bilgi ihtiyacına cevap verebilmek içib kurumsal bilgi ve belgelerin erişilebilir halde tutulması gerekir. Bunun gerçekleştirilmesi ise sistem anlayışı içerisinde geliştirilecek bir belge yönetimi bakış açısıyla mümkündür. Bu kitap belediye, üniversite, bakanlık veya özel bir işletmede güncel belgelerin nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda temel kavramları açıklamakta, doğru strateji geliştirmek için etkili uygulama teknikleri sunmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kurumsal Bilgi ve Belge Yönetimi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kurumsal Bilgi ve Belge Yönetimi.

... /. Kurumsal Bilgi ve Belge Yönetimi. Bunun gerçekleştirilmesi ise sistem anlayışı içerisinde geliştirilecek bir belge yönetimi bakış açısıyla mümkündür ... Kurumsal Bilgi Sistemleri ve Belge Yönetimi > Özgür Külcü... ... . Prof. Dr. Özgür Külcü. Yapılan araştırmalar kurumsal bürokratik işleyiş, iletişim ve belge yönetim süreçlerinde yapılacak iyileştirmelerin ek maddi yatırım yapılmadan kurumsal verimliliğe önemli... 30 TL. Kurumsal bilgi ve belgeleri yönetmek, bilgi teknolojisinin sunduğu imkânları kullanarak ve bilimsel metotlar ışığında kurulacak belge yönetimi sistemiyle mümkündür. ...devam ettirmelerinde fon döngüsü kadar önemli olan diğer bir döngü de kurumsal bilgi ve belge döngüsüdür. bilgi ve belgelerin etkin ve verimli bir döng ... Şirketlerde Kurumsal Hafıza ve Kurumsal Bilgi ve Belge Yönetimi ... . ...devam ettirmelerinde fon döngüsü kadar önemli olan diğer bir döngü de kurumsal bilgi ve belge döngüsüdür. bilgi ve belgelerin etkin ve verimli bir döngüsü (dolaşımı) ve bunların yönetimi şirket... 18.90 €. Bu çerçevede hazırlanan kitap, güncel bilgilere ve geriye dönük araştırma sonuçlarına dayanarak, kurumsal bilgi sistemleri ve belge yönetimi programlarının yapılandırılmasında gerekli... Kurumsal bilgi ve belgeleri yönetmek, bilgi teknolojisinin sunduğu imkanları kullanarak ve bilimsel metotlar ışığında kurulacak belge yönetimi sistemiyle mümkündür. Belge Yönetimi ve Kurumsal Bilgi. Kurumun ürettiği belgeler, yönetim için büyük önem taşır ve bir yönetimin etkinliği de sıklıkla onun belgelerinin ne kadar etkin bir şekilde yönetildiği ile ölçülür. 28.80 TL. ...ve Belge Yönetimi - Yapılan araştırmalar kurumsal bürokratik işleyiş, iletişim ve belge yönetim süreçlerinde yapılacak iyileştirmelerin ek maddi yatırım yapılmadan kurumsal verimliliğe ö... Hazırlanan kitabın, kurumsal bilgi...