Yaşam ve Yazgı (3 Kitap Kutulu)

Vasili Grossman

Yaşam ve Yazgı (3 Kitap Kutulu)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-08
YAZAR Vasili Grossman
ISBN 9750714115
DOSYA FORMATI 4,39 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Grossman’ın eseri, toprak altında yatanların sesi, baskı rejimlerinin yaşama ve özgürlüğe asla galip gelemeyeceğinin ölümsüz bir belgesi olmaya devam ediyor.Sovyet Rusya’nın büyük yazarlarından ve tarihin en önemli savaş muhabirlerinden Vasili Grossman (1905-1964), başyapıtı Yaşam ve Yazgı’yı 1950’lerde kaleme aldı.Ustası Tolstoy’un dev eseri Savaş ve Barış gibi, büyük bir muharebenin, İkinci Dünya Savaşı’ndaki Stalingrad Savunması’nın etrafında şekillenen bir dönem romanı olan Yaşam ve Yazgı, her şeye rağmen direnen insanların kaderini anlatmakla kalmıyor, Stalin Rusyası’nda yaşananları gerçekçi bir dille gözler önüne seriyordu.Stalin’in ölümünden sonra yaşanan yumuşama döneminde kitabın yayımlanabileceğini düşünen Grossman, yanılıyordu. Yetkililer yazarı değil ama kitabı mahkûm etti. KGB müsveddelerine, hatta daktilo şeritlerine bile el koydu. Politbüro’dan Mihail Suslov’un deyişiyle, “Kitabın yayımlanabilmesi için en az 300 yıl geçmesi gerekiyordu.” Grossman, umutsuzluk ve hayal kırıklığı içinde, 1964’te öldü.Ancak Yaşam ve Yazgı’nın yazgısı, yazarından farklı oldu. Kitabın iki kopyası daha vardı ve gizlice ülke dışına çıkarıldı; 80’lerden sonra Batı’da basıldığında, özellikle Fransa, İngiltere ve ABD’de büyük yankı uyandırarak zamanla bir milyonun üzerinde okura ulaştı.Eleştirmenlerin “XX. yüzyılı Savaş ve Barış’ı”olarak tanımladığı Yaşam ve Yazgı, nihayet Türkçede. Okuma kolaylığı açısından üç cilde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birinci baskıya özel fiyatla.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yaşam ve Yazgı (3 Kitap Kutulu) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yaşam ve Yazgı (3 Kitap Kutulu).

...sından üç cilde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birinci baskıya özel fiyatla ... Yaşam ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Can Yayınları - Liman Kitap ... . Eleştirmenlerin "XX. yüzyılı Savaş ve Barış'ı"olarak tanımladığı Yaşam ve Yazgı, nihayet Türkçede. Okuma kolaylığı açısından üç cilde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birinci baskıya özel fiyatla. Eleştirmenlerin XX. yüzyılı Savaş ve Barışı olarak tanımladığı Yaşam ve Yazgı, nihayet Türkçede. Okuma kolaylığı açısından üç cilde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birin ... Yaşam ve Yazgı (3 Kitap Kutulu) ... . Okuma kolaylığı açısından üç cilde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birinci baskıya özel fiyatla. Okuma kolaylığı açısından üç cilde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birinci baskıya özel fiyatla. Yaşam ve Yazgı (3 Kitap-Kutulu) kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Grossman, umutsuzluk ve hayal kırıklığı içinde, 1964'te öldü. Ancak Yaşam ve Yazgı'nın yazgısı, yazarından farklı oldu. https://www.limankitap.com/urun/yasam-ve-yazgi-3-kitap-takim. Search Limit. Koleksiyon Seç Açık Erişim Kaynaklar E-Kitap Online Kütüphane II. Abdülhamid Han Fotoğraf Albümleri Dijital Tez Koleksiyonu Atatürk İlk. ve İnk. Tar. Ens....