Savaş Sanatı

Sun Tzu

Savaş Sanatı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-09
YAZAR Sun Tzu
ISBN 9752208612
DOSYA FORMATI 8,78 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Düşmanını ve kendini tanıyorsan zafer çok yakındır!MÖ 6. yüzyılda kaleme alınan ve Çinli komutan Sun Tzu'nun savaş prensiplerini içeren Savaş Sanatı, insanlık tarihi boyunca askeri strateji üzerine gerçekleştirilen en başarılı çalışmadır ve bugün dahi karşısında saygıyla eğilmeyi hak etmektedir. Sun Tzu fiziksel olarak eyleme geçmeden önce insanın zekâsıyla düşmanı alt edebileceğini ve bu sayede galip gelme şansının büyük oranda artacağını iddia eder. Tzu'nun bu felsefesi sadece askerlik alanında değil, yaşamın her alanında uygulanabilecek bir felsefedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Savaş Sanatı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Savaş Sanatı.

...kmanın yanlış olduğu bir eserdir Savaş Sanatı ... Savaş Sanati ... . Kitap adı: Savaş Sanatı Orijinal adı: The Art of War Yazar: Sun Tzu Çeviri: Pulat Otkan & Giray Fidan... Savaş Sanatı Oyunu Oyna: Savaş yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz Minecraft tarzı 3D mekanlarda tüm düşmanları alt edin. Yön tuşlarıyla hareket edin...- Savaş Sanatı online oyna. Savaş Sanatı Kısa Özet. Sun Zi / Sun Tzu (MÖ 6. yy) Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon siste ... Sun Tzu Savaş Sanatı ve Sun Tzu'nun Liderlik Prensipleri ... . yy) Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon sisteminde *Sun Tzu*, Pin-Yin transkripsiyon sisteminde *Sun Zi* olarak yazılmaktadır. MÖ 500 yılında yaşamış Sun Tzu'nun savaş stratejisi üzerine yazdığı Savaş Sanatı adlı yazılarda toplanan sohbeti dünyanın en eski strateji kuramları olarak kabul görür. Çinli filozof Sun-Tzu'nun günümüzden 2.500 yıl önce yazdığı "Savaş Sanatı" adlı eser 13 bölümde toplanmış 384 savaş teorisinden oluşmaktadır. Savaş sanatının yapısı ve içeriği. Tao öğretilerinin felsefi ve siyasal etkisi altındaki Sun Tzu'nun Savaş Sanatı, Tao klasiği Tao-te Ching adındaki eserle bir başka açıdan da paralellik gösterir....