Yeni Enerji Kültürü

Luce Irigaray

Yeni Enerji Kültürü
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-13
YAZAR Luce Irigaray
ISBN 6058770348
DOSYA FORMATI 4,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Doğadan ve doğamızdan ne zaman koptuk? Nefes almayı nasıl unuttuk? Sessizliği nerede kaybettik? Arzularımız nasıl oldu da erkek egemen bir bakışın insafına terk edildi? Feminist psikanalizmin kült ismi Luce Irigaray, Batının dayattığı ve ruhun bedene, erilin dişiye tahakkümü şeklinde formüle edilebilecek kültürel kimliğe ilişkin sıkı sorular yönelten bir bilge. Doğanın yapay teknik ve kurallara tabi kılınmasını buyuran kimlik, doğal enerjimizi kaale almayan ve gelişmesine izin vermek yerine onu bastıran kalıplardan oluşuyor. Freud’un "boşaltılmasını" önerdiği enerji, Irigaray’a göre geliştirilmeli, dönüştürülmeli ve hatta "öteki" ile paylaştırılmalı. Bu yeni enerji kültürü, bedenin doğal hayata yabancı ve giderek düşman bir modele tabi kılınmasını değil, tinselleştirilmesini amaçlıyor. Felsefe, psikanalizm ve yoga alanlarında yüksek birikim ve geniş deneyimlere sahip yazar, psikoloji ile deneme arasında gidip gelen bu kitabında, Doğu ve Batının gelenekçi kültür kalıplarının ötesinde inşa edilmesi gereken yeni bir enerji kültürünün teorik imkânlarını sınıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yeni Enerji Kültürü i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yeni Enerji Kültürü.

...nsafına terk edildi? En yeni Yeni Enerji Kültürü kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz ... Yeni Enerji Kültürü - Luce Irigaray - kitapoba.com ... . Fehime ERGÜN Yeni Enerji Kültürü'ü inceledi. 9.46 TL. Bu yeni enerji kültürü bedenin doğal hayata yabancı ve giderek düşman bir modele tabi kılınmasını değil tinselleştirilmesini amaçlıyor. Luce Irigaray. Doğadan ve doğamızdan ne zaman koptuk? Nefes almayı nasıl unuttuk? Sessizliği nerede kaybettik? Arzularımız nasıl oldu da erkek egemen bir bakışın insafına terk e ... Yeni Enerji Kültürü, Luce Irigaray » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... . Doğadan ve doğamızdan ne zaman koptuk? Nefes almayı nasıl unuttuk? Sessizliği nerede kaybettik? Arzularımız nasıl oldu da erkek egemen bir bakışın insafına terk edildi? Bu yeni enerji kültürü, bedenin doğal hayata yabancı ve giderek düşman bir modele tabi kılınmasını değil, ...