Michio Kaku Kitapları (5 Kitap Takım)

Michio Kaku

Michio Kaku Kitapları (5 Kitap Takım)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-01
YAZAR Michio Kaku
ISBN 6059856485
DOSYA FORMATI 9,7 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Zihnin GeleceğiBir zaman yalnızca bilimkurgunun ilgi alanına giren konulara bilimin çerçevesinden bakıyor. Telepati, zihin kontrolü, avatarlar, telekinezi ve hafızanın ya da rüyaların kaydedilmesi gibi konularda, dünyanın önde gelen laboratuvarlarında yürütülen en son araştırmaları ve şaşırtıcı sonuçlarını sunuyor. Zihnin Geleceği, sinirbilimin sınırlarının zorlandığı, olağanüstü bir yolculuk.Dr. Kaku, insan beyninin bilgisayarlara yüklendiği, duyguların ve düşüncelerin bir beyin ağında toplandığı, kavrama yeteneğini geliştiren ilaçların olduğu, bilincin evrene gönderilebildiği, hatta ölümsüzlüğün sınırlarının zorlandığı bir geleceği bilimin kurgusuyla sunuyor.Einstein'dan ÖtesiOkurları heyecan dolu bir yolculuğa çıkartarak bilim insanlarını fizik dünyasında günümüzün en yeni ve en parlak keşfi olan süper sicim kuramına yönlendiren keşiflerin arasına götürüyor. Süper sicim kuramı nedir ve neden böylesine önemlidir? Devrim niteliğindeki bu yenilik, Albert Einstein'ın bir ömür süren Her Şeyin Kuramı rüyasının, fizik yasalarının evrendeki bilinen bütün kuvvetleri açıklayan tek bir tanım içerisinde birleştirilmesinin gerçekleşmesini sağlayabilir. Süper sicimler üzerine önde gelen öncülerden biri olan Michio Kaku' ile birlikte yazılan ve en yeni araştırmaları kapsayacak şekilde güncellenen bu kitap, bilimsel sorulara bir detektif romanının heyecanı içinde yaklaşıyor ve imkânsızı mümkün kılabilecek yeni bilime hayranlık dolu bir bakış açısı sunuyor.Olanaksızın FiziğiKaku bu kitabında, geleceğe ilişkin bazı tahminlerin olanaklı olanın sınırları ötesinde ebediyen kalmak zorunda olacağını, bazılarının da nihayetinde gerçekleştirilebileceğini nedenleriyle açıklamayı amaçlıyor. Bu tür sorular genellikle bilimkurgunun alanıdır ve bilim burada susmayı tercih eder. Kaku, işte tam da bu noktada, buradaki boşluğa el atıyor…Einstein'ın EvreniYirminci yüzyılın en büyük bilim insanının yaşamını ve çalışmalarını ustalıkla yeniden canlandıran Michio Kaku, bizleri Einstein'ın zihnine sokarak nasıl düşündüğünü gösteriyor. Einstein'ın büyük fikirleri resimler halinde ortaya çıkıyordu. Yanı başında koştuğu bir ışık demetinin nasıl görüneceğini hayalinde canlandırdığı ilk resim, Einstein'a özel görelilik kuramını ve yıldızların gizemini çözen meşhur E=mc2 denklemini getirmişti. Geleceğin FiziğiMichio Kaku başından sonuna kadar, sert ve soğuk bilimsel prensipleri aydınlığa kavuşturuyor, belli başlı teknolojilerin büyüyebilme oranlarını, ne kadar ileriye gidebileceklerini ve onların nihai limitlerini ve risklerini sorguluyor. 2100'e giden yıllara heyecan uyandıran bir bakış fırlatmak için çok büyük miktarda bilgiyi bir araya getiren Geleceğin Fiziği, önümüzdeki yüz yılın nefes kesecek bilimsel devrimlerinin içine doğru heyecanlı, harikulade bir yolculuk sunuyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Michio Kaku Kitapları (5 Kitap Takım) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Michio Kaku Kitapları (5 Kitap Takım).

...n Michio Kaku' ile birlikte yazılan ve en yeni araştırmaları kapsayacak şekilde güncellenen bu kitap, bilimsel sorulara bir detektif ... Michio Kaku Kitapları - 5 Kitap Takım [Kategorisiz Ürünler] ODTÜ... ... ... Alış-Veriş Listeme Ekle. Michio Kaku Kitapları - 5 Kitap Takım. yaşamını ve çalışmalarını ustalıkla yeniden canlandıran Michio Kaku bizleri Einstein'ın zihnine sokarak nasıl düşündüğünü gösteriyor. 160 TL. Süper sicimler üzerine önde gelen öncülerden biri olan Michio Kaku' ile birlikte yazılan ve en yeni araştırmaları kapsayacak şekilde güncellenen bu kitap, bilimsel sorulara bir detektif... 124.80 TL. Süper sicimler üzerine önde gelen öncülerden biri olan Michio Kaku' ile birlikte yazılan ve en yeni araştırmaları ... Michio Kaku Kitapları (5 Kitap Takım) - Michio... | KitapElimde.com ... ... 124.80 TL. Süper sicimler üzerine önde gelen öncülerden biri olan Michio Kaku' ile birlikte yazılan ve en yeni araştırmaları kapsayacak şekilde güncellenen bu kitap, bilimsel sorulara bir detektif... Süper sicimler üzerine önde gelen öncülerden biri olan Michio Kaku' ile birlikte yazılan ve en yeni araştırmaları kapsayacak şekilde güncellenen bu kitap, bilimsel sorulara bir detektif romanının... 128 TL. Süper sicimler üzerine önde gelen öncülerden biri olan Michio Kaku' ile birlikte yazılan ve en yeni araştırmaları kapsayacak şekilde güncellenen bu kitap, bilimsel sorulara bir detektif... Süper sicimler üzerine önde gelen öncülerden biri olan Michio Kaku' ile birlikte yazılan ve en yeni araştırmaları kapsayacak şekilde güncellenen bu kitap, bilimsel sorulara bir detektif romanının... Fiyat: 120,00 TL. Kitap eleştirileri. Michio Kaku Kitapları - 5 Kitap Takım. askheimstuen. Stakliškės 59370, Litvanya. 120 TL. Michio Kaku Kitapları (5 Kitap Takım)-ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla... 5 Kitap. Kaku, işte tam da bu noktada, buradaki boşluğa el atıyor… Geleceğin Fiziği, Michio Kaku başından sonuna kadar, sert ve soğuk bilimsel prensipleri aydınlığa kavuşturuyor, belli başlı... Muhtemelen ekibimiz, editörlerin ekibi " Çevrimiçi Kitaplar ™ "Bu şaheser okumak için şiddetle tavsiye edilir, bu kitap için harcanan zamandan ek bilgi: Başlık: Michio Kaku Kitapları - 5 Kitap Takım. Süper sicimler üzerine önde gelen öncülerden biri olan Michio Kaku' ile birlikte yazılan ve en yeni araştırmaları kapsayacak şekilde güncellenen bu kitap, bilimsel sorulara bir detektif romanının... 123.20 TL. Süper sicimler üzerine önde gelen öncülerden biri olan Michio Kaku' ile birlikte yazılan ve en yeni araştırmaları kapsayacak şekilde güncellenen bu kitap, bilimsel sorulara bir detektif......