İncecikten Bir Kar YağarBir Sarıkamış Romanı

Ufkun Balkış

İncecikten Bir Kar YağarBir Sarıkamış Romanı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-04
YAZAR Ufkun Balkış
ISBN 6056386091
DOSYA FORMATI 12,60 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

’Ufkun Balkış’ın başarılı romanı Sarıkamış Harekâtı’na dikkat çekmekle kalmıyor, 1914 yılının gerçeğiyle baş başa bırakıyor bizi.’’RECEP ERGÜLTürk Halk Müziği Sanatçısı ve Halk Edebiyatı AraştırmacısıEnver, ısıtmak için ellerine üfleyince ağzından bir buhar bulutu çıktı, havada yavaşça kayboldu, gitti. Sonra kollarını kavuşturdu: “Bu gece çok soğuk...”O gece çok soğuktu. Adanalı sol başta, Sivaslı ortada, Ispartalı da en sağda; sarındıkları battaniyenin altındaydılar.“Uyumayın sakın,” dedi Adanalı dişlerini sıkarak, “uyumayın!” Uyumamalılardı.Yoksa hep uyurlardı.Gün doğduğunda karın, güneş açtığında toprağın altında olurlardı... Bir yanda memleketin dört köşesinden gelmiş gencecik askerler, diğer yanda komutanları Enver Paşa. Asıl düşmanlarından daha çok doğayla çarpıştıkları bu amansız savaşın ortasındaki tek ortak noktaları, sıcacık evlerine ve sevdiklerine duydukları özlem. Sarıkamış Harekâtı’nda hayatını kaybetmiş on binlerce şehidimizi şanlarına yakışan bu ağıt-roman ile 100’üncü kez, yine saygıyla ve minnetle anıyoruz. İsimsiz kahramanlarımızın, Ufkun Balkış’ın keskin kaleminden anlatılmış hikâyelerini bir soğukta okurken sizin de kanınız donacak.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İncecikten Bir Kar YağarBir Sarıkamış Romanı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İncecikten Bir Kar YağarBir Sarıkamış Romanı.

...lının gerçeğiyle baş başa bırakıyor bizi ... İncecikten Bir Kar Yağar | Kitapjo.com ... .''. İncecikten bir kar yağar Tozar Elif Elif diye Deli gönül abdal olmuş Gezer Elif Elif diye. Elif'in uğru nakışlı Yavru balaban bakışlı Yayla çiçeği kokuşlu Kokar Elif Elif diye. Sarıkamış Harekatı'nda hayatını kaybetmiş on binlerce şehidimizi şanlarına yakışan bu ağıt- roman ile 100'üncü kez, yine saygıyla ve minnetle anıyoruz. İncecikten Bir Kar Yağar Bir Sarıkamış Rom ... İncecikten Bir Kar Yağar Bir Sarıkamış Romanı ... . İncecikten Bir Kar Yağar Bir Sarıkamış Romanı - Ufkun Balkış. Mendirek Yayınları. Ürün Kodu : 9786056386091. bir kar ya ğar. lif di ye. Shcecikten bir kar yagar. Deli gönül hayran olmus. Elifka...