Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri

Bilginer Onan

Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-03-28
YAZAR Bilginer Onan
ISBN 6051331546
DOSYA FORMATI 7,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bilimsel araştırmaların alanlar arası bir anlayışa doğru ilerlediği günümüzde, sosyal, bilişsel, psikolojik ve kültürel nitelikleriyle insanı her açıdan ilgilendiren dil olgusu da araştırma yöntemleri bakımından bu değişim sürecine dâhil olmuştur. Dil araştırmalarında izlenecek bu yöntemin, özellikle dil eğitimi alanı için gerekli olan yapı odaklı bilişsel zeminleri tespit etmede etkili olacağı düşünülmektedir.Disiplinler arası bir çalışma anlayışının ürünü olan bu eser, dil çalışmalarının ve dil öğretiminin, dilin yapısal özelliklerinden hareketle yapılması gerektiği düşüncesiyle kaleme alınmıştır. Kitapta Türkçenin anlam, söz dizimi, şekil ve ses yapıları; okuma ve dinleme sürecindeki işlevleri yönünden analiz edilmiştir. Türkçe dil yapılarının anlama sürecindeki işlevlerine yönelik analizlerde disiplinler arası bir bakış açısı geliştirebilmek amacıyla dilin zihinsel boyutu ve anlama süreciyle ilgili olarak; dil düşünce ilişkisi, dil beyin ilişkisi, anlama, öğrenme, okuma, dinleme ve bellek kavramları üzerinde durulmuştur. Bu kavramlar, Türkçenin yapısal özellikleriyle sentezlenmiştir.Türkçe dil yapılarının bilişsel işlevleri üzerine yazılmış bu eserin ilköğretim birinci kademede görev yapan sınıf öğretmenlerine, ikinci kademede görev yapan Türkçe öğretmenlerine, eğitim fakültelerinin Türkçe ve sınıf öğretmenliği bölümlerinde öğrenim gören öğretmen adaylarına, dil bilimi ve dil eğitimi alanında araştırma yapan akademisyenlere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine katkı sağlayacağı düşüncesindeyim.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri.

...amlar, Türkçenin yapisal özellikleriyle sentezlenmistir ... Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri Bilginer Onan ... .Türkçe... Kitapta Türkçenin anlam, söz dizimi, şekil ve ses yapıları; okuma ve dinleme sürecindeki işlevleri yönünden analiz edilmiştir. Bu kavramlar, Türkçenin yapısal özellikleriyle sentezlenmiştir. Anlama sürecinde türkçenin yapısal işlevleri. Yrd.doç.dr. bilginer onan. Kitapta Türkçenin anlam, söz dizimi, sekil ve ses yapilari; okuma ve dinleme sürecindeki islevleri yönünden analiz edilmistir. Bu kavramlar, Türkçenin yapisal özellikleriyle sentez ... Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri ... . Bu kavramlar, Türkçenin yapisal özellikleriyle sentezlenmistir.Türkçe... 36 TL. Bilimsel araştırmaların alanlar arası bir anlayışa doğru ilerlediği günümüzde, sosyal, bilişsel, psikolojik ve kültürel nitelikleriyle insanı her açıdan ilgilendiren dil olgusu da araştırma yötemleri... Kitapta Türkçenin anlam, söz dizimi, sekil ve ses yapilari; okuma ve dinleme sürecindeki islevleri yönünden analiz edilmistir. Bu kavramlar, Türkçenin yapisal özellikleriyle sentezlenmistir.Türkçe... 32 TL. Bu kavramlar, Türkçenin yapısal özellikleriyle sentezlenmiştir. Türkçe dil yapılarının bilişsel işlevleri üzerine yazılmış bu eserin ilköğretim birinci kademede görev yapan sınıf öğretmenlerine... kitaphanen.com´da uygun fiyata Nobel Yayın Dağıtım markalı Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri 9786051331546 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. 31.50 TL. Bilimsel araştırmaların alanlar arası bir anlayışa doğru ilerlediği günümüzde, sosyal, bilişsel, psikolojik ve kültürel nitelikleriyle insanı her açıdan ilgilendiren dil olgusu da araştırma yötemleri... Bilginer Onan. Bilimsel araştırmaların alanlar arası bir anlayışa doğru ilerlediği günümüzde, sosyal, bilişsel, psikolojik ve kültürel nitelikleriyle insanı her açıdan ilgilendiren dil olgusu da araştırma... Kitapta Türkçenin anlam, söz dizimi, şekil ve ses yapıları; okuma ve dinleme sürecindeki işlevleri yönünden analiz edilmiştir. Bu kavramlar, Türkçenin yapısal özellikleriyle sentezlenmiştir. Dil araştırmalarında izlenecek bu yöntemin, özellikle dil eğitimi alanı için gerekli olan yapı odaklı bilişsel zeminleri tespit etmede etkili olacağı düşünülmektedir. Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal... Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri - %15 indirimli Bilimsel araştırmaların alanlar arası bir anlayışa doğru ilerlediği günümüzde, sosyal, bilişsel, ps. 32.20 TL. Bilimsel araştırmaların alanlar arası bir anlayışa doğru ilerlediği günümüzde, sosyal, bilişsel, psikolojik ve kültürel nitelikleriyle insanı her açıdan ilgilendiren dil olgu...