Notre-Dame’ın Kamburu

Victor Hugo

Notre-Dame’ın Kamburu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-25
YAZAR Victor Hugo
ISBN 9755098258
DOSYA FORMATI 6,72 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Güzellikle çirkinliğin, iyilikle kötülüğün, merhametle zulmün, saflıkla tutkunun yolları kesişiyor.Notre Dame Kilisesi’nin kapısına bırakılan kimsesiz bebeği himayesine alan Papaz Frollo, bebeğe Quasimodo adını verir ve onu büyütür.Küçük bir çocukken Çingeneler tarafından kaçırılan Esmeralda ise güzelliğiyle çevresindekileri büyülemekte ve herkesin gözünü kamaştırmaktadır. Quasimodo Esmeralda’yı görür görmez âşık olur ve onu kaçırmaya çalışır. Ne yazık ki Esmeralda’nın gönlü sırtındaki kamburla alay konusu olan Quasimodo’da değil, onu Quasimodo’nun elinden kurtaran Yüzbaşı Pœbus’tadır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, tüm yasaklara ve kurallara rağmen Papaz Frollo da Esmeralda’ya tutkundur. İşte bu engellenemeyen tutku yüzünden Esmeralda’nın başına gelmeyen kalmayacak; bu üç farklı aşkın merkezinde yer alan genç kız, işlemediği bir suçla itham edilip türlü zorluklarla yüzleşmeye mecbur kalacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Notre-Dame’ın Kamburu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Notre-Dame’ın Kamburu.

...e'ın Kamburu (orijinal adıyla Notre Dame de Paris), Victor Hugo'nun 1831 yılında yayınlanan ve Fransa'da krallık döneminin karanlık ... Notre Dame'ın Kamburu , Victor Hugo - Fiyatı & Satın Al | İdefix ... ... Romantik bir yapıt olan "Nötre Dame'ın Kamburu" Victor Hugo zamanında ilk örnekleri verilmeye başlanan tarihi romanların ilk güzel örneğidir. Romanın özeti Notre Dame'ın Kamburu kitabında bölümler belirli başlıklar halinde devam ederken ilerleyen sayfalarda Bir çingenenin bir çocuk kaçırdığını ve bu çocuk yerine başka bir çocuk koyduğundan bahseder. Yönetmen: Gary Trousdale. Film Victor Hugo'nun Notre Dame Katedralı için yazdığı Notre Dame'ın Kamburundan esinlenerek çekilmiş ... Notre Dame' In Kamburu Yorumları ve İncelemeleri ... . Yönetmen: Gary Trousdale. Film Victor Hugo'nun Notre Dame Katedralı için yazdığı Notre Dame'ın Kamburundan esinlenerek çekilmiş bir animasyon filmdir. çok da uzun olmayan bir zaman öncesine kadar orijinal ismi bu şekilde zannettiğim victor hugo eseri. notre dame in kamburu, kamburu'daki notre dame... english man in new york gibi sanki.* Romantik yazar Hugo .. Ilk romanı_imiş "Notre Dame'nın kamburu" öyle sayfaları var ki "kalbe kurşun " döküyor resmen Notre Dame'ın Kamburu'yla yıllar önce 1997 yapımı filminde tanıştım. Bu parçanın içeriğini merak eden vatandaşlar, sadece konusunu okumak istiyor. Peki Notre Dame'ın Kamburu'nun konusu ne? Özeti nedir? Tüm bu sorularınızın cevabını haberimizde bulabilirsiniz... Notre Dame'ın Kamburu. Written by Mustafa Arif on 16 Eylül 2...