Nesturi Hristiyanlık ve Antakya Teolojisi

Kürşat Demirci

Nesturi Hristiyanlık ve Antakya Teolojisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-07-07
YAZAR Kürşat Demirci
ISBN 9756336359
DOSYA FORMATI 9,48 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Nesturilik erken hristiyanlığın günümüze kadar gelen en önemli mezheplerindenbiridir. Yaklaşık dördüncü yüzyılda ortaya çıkmış görünse bile MS. I. Yüzyıla kadar uzanan bir serüveni vardır. Meydana geldiği coğrafya hiç olmazsa erken dönemde Anadolu’da Antakya şehri ve civarıdır. Fakat kısa zamanda Urfa, Nusaybin üzerindenİran’a, oradan iç asya’ya ve Hindistan’a kadar uzanmıştır. Asya’da Türklerin ve Çinlilerin arasında yüzyıllar boyunca yaşamıştır. Teolojisi büyük oranda İslam anlayışına yaķın bir meryem tasviri sunar. Hz. İsa konusundaki radikal diyofizit görüşleri onları diğer bütün hıristiyan mezheplerinden ayırır. Emevi ve Abbasi saraylarında mütercimlik, hekimlik gibi entellektüel faaliyetlerle uğraşmışlardır. Önemli bir kısmı son yüzyıllarda çoğunlukla katolik olsalar bile hala orjinal öğretiyi sürdüren gruplar mevcuttur. Elinizdeki çalışma büyük oranda nesturilerin teolojik anlayışlarını sunmaya çalışmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nesturi Hristiyanlık ve Antakya Teolojisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nesturi Hristiyanlık ve Antakya Teolojisi.

...Hristiyanlık ve Antakya Teolojisi kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz ... Nesturi Hristiyanlık ve Antakya Teolojisi Kürşad Demirci ... . Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Alış-Veriş Listeme Ekle. Nesturi Hristiyanlık ve Antakya Teolojisi. Meydana geldiği coğrafya hiç olmazsa erken dönemde Anadolu'da Antakya şehri ve civarıdır. Yaklaşık dördüncü yüzyılda ortaya çıkmış görünse bile MS. 1. Yüzyıla kadar uzanan bir serüveni vardır, Meydana geldiği coğrafya hiç olmazsa erken dönemde Anadolu'da Antakya şehri ve civarıdır. ...bir serüveni vardır, Meydana geldiği coğrafya hiç olmazsa erken dönemde Anadolu'da Ant ... Nesturi Hristiyanlık ve Antakya Teolojisi, Kürşad... | Kitap365.com ... . ...bir serüveni vardır, Meydana geldiği coğrafya hiç olmazsa erken dönemde Anadolu'da Antakya şehri ve civarıdır. Teolojisi büyük oranda İslam anlayışına yakın bir meryem tasviri sunar. Hz. Yaklaşık dördüncü yüzyılda ortaya çıkmış görünse bile MS. 1. Yüzyıla kadar uzanan bir serüveni vardır, Meydana geldiği coğrafya hiç olmazsa erken dönemde Anadolu'da Antakya şehri ve civarıdır. Meydana geldiği coğrafya hiç olmazsa erken dönemde Anadolu'da Antakya şehri ve civarıdır. Teolojisi büyük oranda İslam anlayışına yakın bir meryem tasviri sunar. 18 TL. Teolojisi büyük oranda İslam anlayışına yakın bir meryem tasviri sunar. Hz. İsa konusundaki radikal diyofizit görüşleri onları diğer bütün hıristiyan mezheplerinden ayırır. Meydana geldiği coğrafya hiç olmazsa erken dönemde Anadolu'da Antakya şehri ve civarıdır. Teolojisi büyük oranda İslam anlayışına yakın bir meryem tasviri sunar. Nesturi Hristiyanlık ve Antakya Teolojisi Kürşad Demirci Ayışığı Kitapları 9789756336359 Kürşad Demirci. Teolojisi büyük oranda İslam anlayışına yakın bir meryem tasviri sunar. Hz. İsa konusundaki radikal diyofizit görüşleri onları diğer bütün hıristiyan mezheplerinden ayırır. 14.40 TL. Teolojisi büyük oranda İslam anlayışına yakın bir meryem tasviri sunar. Hz. İsa konusundaki radikal diyofizit görüşleri onları diğer bütün hıristiyan mezheplerinden ayırır. 18 TL. Teolojisi büyük oranda İslam anlayışına yakın bir meryem tasviri sunar. Hz. İsa konusundaki radikal diyofizit görüşleri onları diğer bütün hıristiyan mezheplerinden ayırır. 12.24 TL. Teolojisi büyük oranda İslam anlayışına yakın bir meryem tasviri sunar. Hz. İsa konusundaki radikal diyofizit görüşleri onları diğer bütün hıristiyan mezheplerinden ayırır. Mesela bu yazımızda yazar Kürşat Demirci kitapları arasında yer alan Nesturi Hristiyanlık ve Antakya Teolojisi yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz....