Siyaset ve TasavvufOsmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri

Özkan Öztürk

Siyaset ve TasavvufOsmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-01
YAZAR Özkan Öztürk
ISBN 9759955984
DOSYA FORMATI 12,87 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı düşünce tarihinde siyasi eserler veren mutasavvıfların, devlet sisteminin metafizik temellerine dair tasavvuf zaviyesinden yaptıkları yorumlar ve bu bağlamda yazılan eserler hakkında çalışmalar yok denecek kadar azdır.Bu araştırmanın amacı, Osmanlı devlet geleneği ve siyaset anlayışında kurucu gücün ve meşruiyet sağlayıcı argümanların bir yönüyle tasavvuf geleneği üzerinden devşirildiğini ortaya koymaktır. Eserde Osmanlı siyasi düşüncesi ile vahdet-i vücûd arasındaki ilişki incelenmekte ve İbnü’l-Arabî’den Bursevî’ye gelen vahdet-i vücûd çizgisi siyaset ölçeğinde sorgulanmaktadır.Özellikle 17. ve 18. yüzyıllardaki Osmanlı devlet nizamının sûfîler açısından nasıl yorumlandığı eserin ana sorusudur. Bununla birlikte tasavvufi siyaset yaklaşımlarının ve temel konseptlerininizi sürülmüş; siyaset, insan-ı kâmil, imamet, hilâfet, kutbiyyet, saltanat, mülk, adalet, salâh ve fesad gibi kavramların tasavvufi anlam dünyasındaki konumları aranmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Siyaset ve TasavvufOsmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Siyaset ve TasavvufOsmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri.

... & Osmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri ... Siyaset ve Tasavvuf Osmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun... ... . Yazar. Özkan Öztürk. Siyaset ve Tasavvuf Osmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri. Eserde Osmanlı siyasi düşüncesi ile vahdet-i vücud arasındaki ilişki incelenmekte ve İbnü'l-Arabi'den Bursevî'ye gelen... Ana Sayfa Halk Edebiyatı Siyaset ve Tasavvuf Osmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri Pdf Kitap İndir. Osmanlı düşünce tarihinde siyasi eserler veren mutas ... Siyaset ve Tasavvuf Osmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun... ... . Osmanlı düşünce tarihinde siyasi eserler veren mutasavvıfların, devlet... Osmanlı artık ülke ekonomisiyle siyasi varlığı arasındaki ... ... olup bitenleri sekülerleşme sürecinin tezahürleri zaviyesinden anlamlandırmasıyla farkl ... eden aktörleri de eleştiriyor. Bu araştırmanın amacı, Osmanlı devlet geleneği ve siyaset anlayışında kurucu gücün ve meşruiyet sağlayıcı argümanların bir yönüyle tasavvuf geleneği üzerinden devşirildiğini ortaya koymaktır. ...yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Siyaset ve Tasavvuf kitabına benzeyen kitaplar. Alt başlık: Osmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri. Siyaset ve Tasavvuf; Osmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri. 9789759955984 DERGAH YAYINLARI Özkan Öztürk. Siyaset ve Tasavvuf. Osmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri. Eserde Osmanlı siyasi düşüncesi ile vahdet-i vücud arasındaki ilişki incelenmekte ve İbnü'l-Arabi'den Bursevî'ye gelen... Bu araştırmanın amacı, Osmanlı devlet geleneği ve siyaset anlayışında kurucu gücün ve meşruiyet sağlayıcı argümanların bir yönüyle tasavvuf geleneği üzerinden devşirildiğini ortaya koymaktır. Please, after you read Siyaset ve Tasavvuf : Osmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri by Özkan Öztürk leave reviews and start discussion. Siyaset ve Tasavvuf Osmanlı düşünce tarihinde siyasi eserler veren mutasavvıfların, devlet sisteminin metafizik temellerine dair tasavvuf zaviyesinden yaptıklar. Siyaset ve Tasavvuf. ...veren mutasavvıfların, devlet sisteminin metafizik temellerine dair tasavvuf zaviyesinden yaptıklar. Siyaset ve Tasavvuf Osmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri. Dergah Yayınları. Özkan Öztürk, Siyaset ve Tasavvuf en uygun fiyatıyla Okuyanboga.com'da. Siyaset ve Tasavvuf Osmanlı Siyasi Düşüncesinde Tasavvufun Tezahürleri. Dergah Yayınları. ...Siyasi düşüncesinde tasavvufun tezahürleri. Bu ara...