Ağız Atlası Kılavuz KitabıTürkiye Türkçesi Ağız Atlasına Hazırlık

Leyla Karahan

Ağız Atlası Kılavuz KitabıTürkiye Türkçesi Ağız Atlasına Hazırlık
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-07-30
YAZAR Leyla Karahan
ISBN 6053424307
DOSYA FORMATI 4,68 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye Türkçesi ağızlarının ses, biçim, söz dizimi özelliklerini ve söz varlığı tercihlerini, sayılarını ve coğrafi dağılımlarını gösteren bir atlas hazırlamak, Türklük Biliminin önemli ve öncelikli görevlerinden biridir. 19. yüzyıldan itibaren dünyada birçok dil, lehçe ve ağızın atlası yapıldığı hâlde Türkiye Türkçesi ağız atlası hâlâ hazırlanamamıştır. Hâlbuki araştırma kurumlarının sahip oldukları imkânlar ve ağız araştırmacılarının bugünkü birikimleri, iyi bir ağız atlası hazırlamak için yeterlidir.Bu kitap, bir kılavuz kitap niteliği taşımaktadır. Gelecekte yapılacağı ümit edilen Türkiye Türkçesi ağız atlası için araştırmacılara yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır. Kitapta, ağızlar ve ağız atlasları konusunda tecrübeleri ve birikimleri olan uzmanların yazıları yer almaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ağız Atlası Kılavuz KitabıTürkiye Türkçesi Ağız Atlasına Hazırlık i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ağız Atlası Kılavuz KitabıTürkiye Türkçesi Ağız Atlasına Hazırlık.

...si ağızlarının ses, biçim, söz dizimi özelliklerini ve söz varlığı tercihlerini ... Ağız Atlası Kılavuz Kitabı (Türkiye Türkçesi Ağız Atlasına Hazırlık) ... ... 10.40 TL. Bu kitap, bir kılavuz kitap niteliği taşımaktadır. Gelecekte yapılacağı ümit edilen Türkiye Türkçesi ağız atlası için araştırmacılara yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır. Önderyayla. Agiz atlasi kılavuz kitabi. (Türkiye Türkçesi Ağız Atlasma Hazırlık). Editör 2. Gillierorı ve Fransız Ağız Atlası (Atlas linguistique de la Franee-ALF) .22. 19. y ... Ağız Atlası Kılavuz Kitabı (Türkiye Türkçesi Ağız Atlasına Hazırlık) ... . Gillierorı ve Fransız Ağız Atlası (Atlas linguistique de la Franee-ALF) .22. 19. yüzyıldan itibaren dünyada birçok dil, lehçe ve ağızın atlası yapıldığı hâlde Türkiye Türkçesi ağız atlası hâlâ hazırlanamamıştır. Bu kitap, bir kılavuz kitap niteliği taşımaktadır. 16 TL. Bu kitap, bir kılavuz kitap niteliği taşımaktadır. Gelecekte yapılacağı ümit edilen Türkiye Türkçesi ağız atlası için araştırmacılara yardımcı olmak üzer...