Denizler Altında Yirmi Bin Fersah

Jules Verne

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-06
YAZAR Jules Verne
ISBN 6053412502
DOSYA FORMATI 5,9 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünyanın dört bir yanındaki denizlerden tuhaf haberler geliyor… Anlatılanlara bakılırsa; kimsenin gerçekte ne olduğunu bilmediği bir deniz canavarı, dünya denizlerinde dehşet salmış durumda. Akıl sır ermez bir hızla hareket ederek dünyanın bir o ucunda bir bu ucunda görülüyor, ışıklar saçarak yüzeye çıktığında ise koca gemileri tek bir darbeyle hiç zorlanmadan denizin karanlık ve soğuk sularına gömüyor. Bu duruma bir son verilmesi gerektiğini düşünenler çoğunlukta. Gizemli canavarı avlamak için bir savaş gemisi görevlendiriliyor ve deniz araştırmacısı Profesör Aronnax ile ünlü zıpkıncı Ned Land’ın da dâhil olduğu donanımlı bir ekip denize açılıyor. Acaba bu görevde başarılı olup dünya denizlerini cehenneme çeviren bu canavarın ardındaki gizem perdesini aralamayı başarabilecekler mi? Jules Verne’in (1828-1905) en çok bilinen romanlarından biri olan Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, yayımlandığı 1870 yılından bu yana en çok okunan kitaplar arasında yer almayı sürdürmüş, birçok dile tercüme edilmesinin yanı sıra pek çok kez sinema ve televizyona da uyarlanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Denizler Altında Yirmi Bin Fersah i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Denizler Altında Yirmi Bin Fersah.

...i batırmış. Geceleri fosforlu ışıklar saçıyordu ... Denizler Altında 20.000 Fersah / Jules Verne - Epub İndir / E-Kitap İndir ... . Ahali , bu canavarın ortadan kaldırılmasını istiyordu. 1954 ABD yapımı filmin özgün adı " 20,000 Leagues Under the Sea " dir. [1] https://tr.wikipedia.org/wiki/Denizler_Altında_Yirmi_Bin_Fersah. ...ingiliz ana karakterlerinin bile ne kadar karikatürize kişilikler olduğunu hatırlamak gerekir. denizler altında yirmi. eğer yazarı ben olsaydım adı başka olurdu. denizler altında 20-25 bin fersah filan... 6. Sını ... Denizler Altında Yirmi Bin Fersah - Jules Verne Fiyatı ... . denizler altında 20-25 bin fersah filan... 6. Sınıf Türkçe Öğrenci Çalışma Kitabı Meb Yayınları 7. Tema Bilim ve Teknoloji Sayfa 209, 210, 211 Denizler Altında Yirmi Bin Fersah Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları 2017 - 2018. 1956 yılında vizyona giren Denizler Altında 20000 Fersah adlı macera ve dram türündeki ABD yapımı film, IMDB üzerinden 7.2 puan alarak kalitesini ortaya dökmüştür. 18.50 TL. 1866 yılında dünya denizlerinde çeşitli gemiler tarafından gözlemlenen bir deniz canavarı peyda olur. Bunun üzerine harekete geçen Birleşik Devletler, Abraham Lincoln adlı fırkateyni... 3.69 TL. Jules Verne'in (1828-1905) en çok bilinen romanlarından biri olan Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, yayımlandığı 1870 yılından bu yana en çok okunan kitaplar arasında yer almayı sürdürmüş... Denizler Altında 20.000 Fersah Kitap Özeti (Denizler Altında Yirmi Bin Fersah). 1866 yılında bir deniz yarattığı bir çok gemi batırmış. Geceleyin fosforlu ışıklar saçıyordu. Uşağı ile birlikte gemiye binen profesör, altı ay süren yolculuk sonunda canavara ilişkin hiçbir veri elde edemez. Derken yaşadıkları deniz kazası sonucunda kendilerini bu devasa canavarın sırtında bulurlar. Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, bilimkurgu olarak yazılmış, ama Jules Verne'in pek çok kitabı gibi gerçekleşmesi mümkün olmuş anlatılardan biridir. (Tanıtım Bülteninden). 07 Ekim 2013 11:17:58. Beğenmek için Giriş Yapın. Deniz Altında Yirmi Bin Fersah. Deniz Altında 20.000 Fersah. Plus Open Rapid Clip Moly Okru. kendisine denizler altında bir dünya kuran Kaptan Nemo olur.Kaptan Nemo sayesinde başka bir dünya olan deniz altını keşfedeceklerdir. Arkadaşlar üşenmeyin ve bu kitabı okuyun. Denizler Altında Yirmi Bin Fersah Özeti. 1866 yıllarında denizlerde birçok gemi bilinmeyen nedenlerden batmaktadır. Dram, macera. Yıldız: Kirk Douglas, Peter Lorre, James Mason vb. Denizin Altında 20.000 Fersah, 1954 ABD yapımı bilimkurgu macera filmidir. Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler Fiyata Göre (Önce En Yüksek) Fiyata Göre (Önce En Düşük). | Filtrele. denizler altında yirmi bin fersah. için 60 ürün bulundu. Akıllı Sıralama. Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, bilimkurgu olarak yazılmış, ama Jules Verne'in pek çok kitabı gibi gerçekleşmesi mümkün olmuş ...