Deneyim ŞarkılarıEvrensel Bir Tema Üzerine Modern Çeşitlemeler

Martin Jay

Deneyim ŞarkılarıEvrensel Bir Tema Üzerine Modern Çeşitlemeler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-03
YAZAR Martin Jay
ISBN 9753428309
DOSYA FORMATI 3,39 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hem gündelik dilin hem de teorik söylemin hararetle savunulan ya da ısrarla karşı çıkılan ender kelimelerinden biri "deneyim". Yine de yakın zamana kadar, deneyim kavramının zaman içinde nasıl evrildiğini ortaya koyan kapsamlı bir araştırma yapılmış değildi. İşte Deneyim Şarkıları bu ihtiyaca cevap veriyor. İnsan deneyiminin doğasına ilişkin fikirlerin tarihini sunuyor bize. Martin Jay, 16. yüzyıldan günümüze Batı söylemini incelerken, farklı düşünce geleneklerinden beslenen pek çok düşünürün neden "deneyim" kavramını anlamaya mecbur kaldığını, kavramın neden her zaman tartışma odağı olduğunu soruyor. Yazar tek tek insanları ve düşünce okullarını aşan tema ve örüntüleri keşfe çıkarak düşünce tarihinin tamamını aydınlatmaya girişiyor. Deneyim anlayışlarının çeşitli bağlamlarını incelemek için, Amerikan pragmatistlerinden ve İngiliz Marksist hümanistlerden Frankfurt Okulu'na ve Fransız postyapısalcılara kadar uzanan pek çok düşünce geleneğini, Montaigne, Bacon, Locke, Hume ve Kant gibi pek çok düşünürü inceliyor. Modern kültürlerde "deneyim"in maddi, dilsel, kültürel ve teorik anlamı hakkındaki süregelen tartışmayla ilgilenenler için Deneyim Şarkıları'nın temel bir başvuru kaynağı olacağını umuyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Deneyim ŞarkılarıEvrensel Bir Tema Üzerine Modern Çeşitlemeler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Deneyim ŞarkılarıEvrensel Bir Tema Üzerine Modern Çeşitlemeler.

...an ya da ısrarla karşı çıkılan ender kelimelerinden biri "deneyim" ... Deneyim Şarkıları : Evrensel Bir Tema Üzerine Modern Çeşitlemeler ... . Ürün Adı: Deneyim Şarkıları Evrensel Bir Tema Üzerine Modern Çeşitlemeler. Mağaza: TveT. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Deneyim Şarkıları Evrensel Bir Tema Üzerine Modern Çeşitlemeler - Martin Jay. Metis Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 448 Puan. Modern kültürlerde "deneyim"in maddi, dilsel, kültürel ve teorik anlami hakkindaki süregelen tartismayla ilgilenenler için Deneyim Sarkilari'nin temel bir basvuru kaynagi olacagini umuyoruz. DENEYİM ŞARKILARI - EVRENSEL BİR TEMA ÜZERİNE MODERN ÇEŞİTLEME ... Deneyim Şarkıları Evrensel Bir Tema Üzerine Modern Çeşitlemeler... ... . DENEYİM ŞARKILARI - EVRENSEL BİR TEMA ÜZERİNE MODERN ÇEŞİTLEMELER kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Modern kültürlerde "deneyim"in maddi, dilsel, kültürel ve teorik anlamı hakkındaki süregelen tartışmayla ilgilenenler için Deneyim Şarkıları'nın temel bir başvuru kaynağı olacağını umuyoruz. ₺ 0,00 0. Anasayfa...