Soy Kırım mı? Yol Kırım mı? Hançerliyan

Osman Doğan

Soy Kırım mı? Yol Kırım mı? Hançerliyan
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-10
YAZAR Osman Doğan
ISBN 9752553446
DOSYA FORMATI 10,75 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rumeli Hisarı'nın tepelerinde kurulan Amerikan Koleji'nin kurucularından Hamlin ölümünden sonra yayınlanan "Türkler Arasında" adlı eserinde asıl maksatlarını ortaya şöyle koymuştur: "...Bizim ABD olarak dünya hakimiyetini kurmamız için iki büyük devletin ortadan kalkması gerekliydi: Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve Türk-Osmanlı İmparatorluğu . Türk Devletini yıkmak ve çeşitli devletlere ayırmak için Müslüman ve Türklük İstanbul'a hangi yoldan girmiş ise Hristiyanlığı da oradan sokmak için Robert Koleji'ni Rumeli sırtlarındaki geniş arazide kurduk. Bu konuda Türkleri izole etmek için, daha doğrusu uyutmak için bu okullara bize büyük yardımları dokunan bir misyonerin adını verdik. Amerikan Koleji demedik. Bu okullarımızda Türk tebası olan Sırp, Yunanlı, Bulgar, Rum ve Ermeni çocuklarını hassaten seçerek, onları tam birer militan, asi ve komiteci olarak yetiştirdik. Onlara efsane bir tarih enjekte ettik. Daha sonra bununla da teyinmeyip onları kendi ülkelerine göndererek Türk hakimiyetine karşı ayaklanmalarını sağladık. Elbette Türk cihan devletindeki bu ayaklanmalarda büyük roller oynayan ajanlarımızı kendi hallerini bırakmadım.Türk tedbirlerini sabote etmek için Avrupa'nın büyük devletlerini de devreye sokmakta bir sakınca görmedik. Türk devletlerinden ayrılarak istiklaline kavuşan bütün ülkeleri örgütledik. Bugün ortaya çıkmış bulunan Ortadoğu ve Balkanlar Coğrafyasının temelinde bunlar yatar..."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Soy Kırım mı? Yol Kırım mı? Hançerliyan i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Soy Kırım mı? Yol Kırım mı? Hançerliyan.

...rulan Amerikan Koleji'nin kurucularından Hamlin ölümünden sonra yayınlanan "Türkler Arasında" adlı eserinde asıl maksatlarını ortaya şöyle ... Soy Kırım Mı? Yol Kırım Mı? - Osman Doğan - 9789752553446 ... ... Osman Doğan adlı yazara ait Soy Kırım Mı? Yol Kırım Mı? kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %30 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsiniz. Yol Kırım Mı? IQ Kültür Sanat Yayıncılık. KIRIM TÜRKLERİ. Kırım Derneği - 2002. Hacı Giray, Cengiz soyundan gelen bir Altın Ordu prensi idi. bir şekilde Kırım'ın Tatarların olmadığını ifade ediyor ve onlara Vatan Kır ... Genel Konular - IQ Kültür Sanat Yayıncılık - Soy Kırım Mı? Yol Kırım... ... . Hacı Giray, Cengiz soyundan gelen bir Altın Ordu prensi idi. bir şekilde Kırım'ın Tatarların olmadığını ifade ediyor ve onlara Vatan Kırım'ın yolunu açmıyordu. Yol K...