Krediokrasi ve Borç Reddi Davası

Andrew Ross

Krediokrasi ve Borç Reddi Davası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-05
YAZAR Andrew Ross
ISBN 9755399911
DOSYA FORMATI 6,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünya bir süredir bitmek tükenmek bilmeyen, hatta günaşırı artan borç krizleriyle boğuşuyor. 2008 Mortgage Krizi olarak da bilinen, küresel sermayenin dibe çöküşü dünyayı daha fazla borçla yaşanan, yaşanmak zorunda kalınan bir yere dönüştürdü. Krizin patladığı ülkede, ABD’de bugün hane halkının %77’si ciddi bir borç sorunuyla baş etmeye çalışıyor ve her 7 kişiden 1’inin icra takibinde olduğu biliniyor. Bu kriz, başta ABD olmak üzere Fransa, İngiltere, İtalya, Yunanistan, İspanya gibi birçok ülkede eğitim, sağlık, ulaşım, kent haklarının daha yoğun sömürülmesi nedeniyle, kitlesel hareketlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Finanssallaşma ve borç verenin borç alan üzerine kurduğu tahakküm, tarihin en yüksek noktasına ulaşmış durumda.Andrew Ross, borçlanma ve borçlandırılma üzerine kurduğu kitabı Krediokrasi’de, devlet politikalarının halk üzerindeki sömürü faaliyetlerini konu alıyor. Dünyada eğitim üzerinden kurulan “borçlandırma ağı”nın bireyi nasıl yok ettiğini, gelir imkânlarının nasıl kısıtlandığını derin okumalar ve güçlü referanslarla anlatıyor. Borç reddi olarak tanımladığı çözümün yollarını, teoriden pratiğe, oradan da hayatın merkezine doğru kaydırıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Krediokrasi ve Borç Reddi Davası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Krediokrasi ve Borç Reddi Davası.

...rindeki sömürü faaliyetlerini konu ediyor ... Krediokrasi ve Borç Reddi Davası PDF İndir Andrew Ross E-Kitap İndir ... . ...istemeyen mirasçıların yapması gereken Reddi Miras davası açmak olacaktır. Reddi Miras açınca emekli maaşı alınır mı? Ölen kişinin emekli olması ve kredi kartı borcunun... ...türlü borç ve alacaklarıyla birlikte oluşan mirasın hak ve yükümlülüklerini reddetmesi olarak tanımlanabilir" diyerek reddi mirasın kelime anlamını açıkladı. Herhangi bir bankadan kredi çektiniz ve k ... Krediokrasi ve Borç Reddi Davası - Andrew Ross | Kitapaktif.com ... . Herhangi bir bankadan kredi çektiniz ve kredi borcunu ödemedi iseniz ya da gününü geçirdiğiniz bir kredi borcunuz bulunuyorsa mutlaka onu kapatmanız gerekmektedir. 9789755399911. 446754. Krediokrasi ve borç reddi davası. Ayrıntı ...