Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri

Behçet Kemal Çağlar

Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-02-01
YAZAR Behçet Kemal Çağlar
ISBN 9752553460
DOSYA FORMATI 3,35 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Atatürk’ün, 1920-1930 arası, bir halk devleti başkanı olarak halk diline eğilmek, bir Türk Milliyetçisi olarak Türk dilini yabancı sözlerden ayıklamak davasını yürütmeye daha fırsat bulamadığı yıllarda, Namık Kemallerin Tevfik Fikretlerin yazışı ve söyleyişiyle yaptığı konuşmalar, dil bakımından büyük “Nutuk”tan bile ağdalıdır. Oysa bu söylevlerde Mustafa Kemal bütün ileri görüşleri, uygarlık yolumuza ışık tutuşları, çağdaş gerçeklere yetki ile eğilişleri, derin ve eşsiz sezişleri ile pırıl pırıl belirmektedir.Yeni kuşakların, ondaki bu yarınlara ışık tutan, bu Türküğe çıkar yolu gösteren düşüncelerini, duygularını, uyarmalarını kolayca okuyup yararlanmaları için, bu konuşmalardan birçoklarını bugünün diline olduğu gibi aktarmayı düşündük.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri.

...0 arası, bir halk devleti başkanı olarak halk diline eğilmek, bir Türk milliyetçisi olarak Türk dilini yabancı sözlerden ayıklamak davasını yürütmeye daha fırsat bulamadığı ... Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri - Behçet Kemal... | Okurhan ... ... Behçet Kemal Çağlar adlı yazara ait Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %30 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın ala. Anasayfa Bugünün Diliyle Atatürkün Söylevleri. Behçet Kemal Çağlar. %14 Bugünün Diliyle Atatürkün Söylevleri IQ Kültür Sanat Yayıncılık. 20 TL. "...Atatürk ün, 1920-1930 arası, bir halk devleti başkanı olarak halk dil ... Bugünün Diliyle Atatürk`Ün Söylevleri ... . Behçet Kemal Çağlar. %14 Bugünün Diliyle Atatürkün Söylevleri IQ Kültür Sanat Yayıncılık. 20 TL. "...Atatürk ün, 1920-1930 arası, bir halk devleti başkanı olarak halk diline eğilmek, bir Türk milliyetçisi olarak Türk dilini yabancı sözlerden ayıklamak davasını yürütmeye daha fırsat bulamadığı... Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri adet. Sepete Ekle. …Atatürk ün, 1920-1930 arası, bir halk devleti başkanı olarak halk diline eğilmek, bir Türk milliyetçisi olarak Türk dilini yabancı sözlerden... İçeriğe geç. Atatürk'ün Söylevleri. Bugünün Diliyle. Menü. Behçet Kemal Çağlar. Atatürk'ün, 1920-1930 arası, bir halk devleti başkanı olarak halk diline eğilmek, bir Türk milliyetçisi olarak Türk dilini yabancı sözlerden ayıklamak davasını yürütmeye daha fırsat... 28 TL. Atatürk ün, 1920-1930 arası, bir halk devleti başkanı olarak halk diline eğilmek, bir Türk milliyetçisi olarak Türk dilini yabancı sözlerden ayıklamak davasını yürütmeye daha fırsat bulamadığı... 29.75 TL. Atatürk ün, 1920-1930 arası, bir halk devleti başkanı olarak halk diline eğilmek, bir Türk milliyetçisi olarak Türk dilini yabancı sözlerden ayıklamak davasını yürütmeye daha fırsat bulamadığı... ...duygularını, uyarmalarını kolayca okuyup yararlanmaları için, bu konuşmalardan birçoklarını bugünün diline olduğu gibi aktarmayı düşündük. Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri ile ilgili kitaplar. ...Tevfik Fikretlerin yazışı ve söyleyişiyle yaptığı konuşmalar dil bakımından büyük "Nutuk"tan bile ağdalıdır. için bu konuşmalardan birçoklarını bugünün diline olduğu gibi aktarmayı düşündük....