Nazizmin Gizli Kökenleri / Gizli Aryan Kültleri ve Nazi İdeolojisi Üzerinde Etkileri

Nicholas Goodrick-Clarke

Nazizmin Gizli Kökenleri / Gizli Aryan Kültleri ve Nazi İdeolojisi Üzerinde Etkileri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-14
YAZAR Nicholas Goodrick-Clarke
ISBN 6055340209
DOSYA FORMATI 11,19 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hitler’in Üçüncü Reich’ının yenilgisinden 70 yıl sonra aşırı sağcı ve ırkçı hareketler bir kez daha yükselişe geçmekte. Bu akımların nasıl bir ideolojik zemin üzerinde serpilip geliştiğini, kitlelerin böylesi insanlık dışı siyasetlerin peşine takılmasını kolaylaştıran vurguların neler olduğunu anlayabilmek için öncelikle tarihin en yıkıcı akımlarından biri olan nazizmin serpilip geliştiği zemini incelemek gerekir.Exeter Üniversitesi’nden Prof. Nicholas Goodrick-Clarke bu çalışmasında nazizm ile eski Cermen dini ve okültizm arasındaki karmaşık ilişkileri ele alıyor. Batı ezoterizmi ve siyaset ilişkisi üzerine çalışmalarıyla tanınan yazar, 19. yüzyılın başında Almanya ve Avusturya’da bulunan çok sayıda gizlici tarikatın Heinrich Himmler ve SS birliklerini nasıl etkilediğini inceliyor. Eski Alman yurduna duyulan özlem, “Ari” ırkın üstünlüğü, dünya üzerinde bin yıl sürecek Alman hakimiyeti ideallerinin Auschwitz, Dachau gibi toplama kamplarına giden yolların taşlarını nasıl döşediğini anlatıyor.Alanında klasikleşmiş bir başvuru kaynağı olan Nazizmin Gizli Kökenleri: Gizli Aryan Kültleri ve Nazi İdeolojisi Üzerinde Etkileri küreselleşme, kitlesel göç ve dinci milliyetçilik olgularıyla karşı karşıya olan günümüz dünyası için de bir uyarı niteliğinde.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nazizmin Gizli Kökenleri / Gizli Aryan Kültleri ve Nazi İdeolojisi Üzerinde Etkileri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nazizmin Gizli Kökenleri / Gizli Aryan Kültleri ve Nazi İdeolojisi Üzerinde Etkileri.

...mlarından biri olan nazizmin serpilip geliştiği zemini incelemek gerekir ... Nazizmin Gizli Kökenleri - Sarmal Kitabevi ... . Alanında klasikleşmiş bir başvuru kaynağı olan Nazizmin Gizli Kökenleri: Gizli Aryan Kültleri ve... Alanında klasikleşmiş bir başvuru kaynağı olan Nazizmin Gizli Kökenleri: Gizli Aryan Kültleri ve Nazi İdeolojisi Üzerinde Etkileri küreselleşme, kitlesel göç ve dinci milliyetçilik olgularıyla karşı... Alanında klasikleşmiş bir başvuru kaynağı olan Nazizmin Gizli Kö ... Nazizmin Gizli Kökenleri; Gizli Aryan Kültleri ve Nazi İdeolojisi... ... ... Alanında klasikleşmiş bir başvuru kaynağı olan Nazizmin Gizli Kökenleri: Gizli Aryan Kültleri ve Nazi İdeolojisi Üzerinde Etkileri küreselleşme, kitlesel göç ve dinci milliyetçilik olgularıyla karşı... Alanında klasikleşmiş bir başvuru kaynağı olan Nazizmin Gizli Kökenleri: Gizli Aryan Kültleri ve Nazi İdeolojisi Üzerinde Etkileri küreselleşme, kitlesel göç ve dinci milliyetçilik olgularıyla karşı karşıya... Alanında klasikleşmiş bir başvuru kaynağı olan Nazizmin Gizli Kökenleri: Gizli Aryan Kültleri ve ve Nazi İdeolojisi Üzerinde Etkileri kitabı, Nicholas Goodrick-Clarke-Nazizmin Gizli Kökenleri Gizli......