Kitabü'l Ef'al / Kıpçakça Satır Arası Sözlük

Abbas ibni Hamza es-Sabrani

Kitabü'l Ef'al / Kıpçakça Satır Arası Sözlük
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-14
YAZAR Abbas ibni Hamza es-Sabrani
ISBN 6055413019
DOSYA FORMATI 3,20 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kitabü’l Ef’al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır. Eser, iki dilli sözlük olması yönüyle, Türkçenin anlatım gücünü göstermesi ve yabancı sözcüklere karşılık bulması bakımından da önemli bir kaynaktır.Elinizdeki çalışma, Kıpçak Türkçesiyle yazılmış Kitabü’l Ef’al’in ses ve biçim bilgisi bakımından özelliklerini belirleyerek Türk dilinin geçirdiği aşamaların ve dildeki değişikliklerin görülmesine yardımcı olmayı; eserin yazıldığı dönem ve coğrafyada Türkçenin söz varlığını ortaya koymayı; Türkçenin anlatım gücünün ve anlam zenginliğinin gösterilmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kitabü'l Ef'al / Kıpçakça Satır Arası Sözlük i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kitabü'l Ef'al / Kıpçakça Satır Arası Sözlük.

...; sözlük, tasrif (morfoloji), nahiv (sentaks) olmak üzere üç bölüm halinde düzenlenmiştir ... Kitabü'l-Ef'al Kıpçakça Satır Arası Sözlük ... . Abbas İbni Hamza Es-Sabrani. Kitabü'l-Ef'al adlı eser Mısır'da yazılmış satır arası bir sözlüktür. Bu eser, günümüze kadar ulaşan sınırlı sayıdaki Kığçakça eserler arasında... Kitabü'l Ef'al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır. Kitabü'l Ef'al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve e ... Kitâbü'l-Ef'âl : -Kıpçakça Satır Arası Sözlük ... . Kitabü'l Ef'al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır. 30 TL. Kitabü'l Ef'al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır. Kitabül Efal (Kıpçakça Satır Arası Sözlük). Yayınevi. Akçağ Yayınları. 30 TL. Kitabü'l Ef'al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır. 32 TL. Kitabü'l Ef'al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır....