Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar Hukuku ile Tek Kişi Ortaklığının Esasları (Ciltsiz)

Ünal Tekinalp

Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar Hukuku ile Tek Kişi Ortaklığının Esasları (Ciltsiz)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-24
YAZAR Ünal Tekinalp
ISBN 6054446384
DOSYA FORMATI 9,96 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İlk baskıda adı "Tek Kişilik Ortaklık I – Tek Paysahipli Anonim Ortaklık" olan bu kitap ikinci basısında "Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar Hukuku ile Tek Kişi Ortaklığının Esasları" başlığıyla çıkmıştır. Bu değişikliğin sebebi, başlangıçta planlandığı ve açıklandığının aksine konuyu anonim ve limited ortaklıkları ayrı ayrı ele alan iki cilt halinde vermek yerine, aynı esere limited ortaklığı eklemenin bütünlük yönünden daha doğru olacağı yolundaki okuyucu görüşüdür. Birçok kişi 6102 sayılı yeni Türk Ticaret Kanunu yürürlüğe girmeden önce, köklü değişiklikler ve açınımların yapıldığı bu iki önemli ticaret ortaklığının sistemini bir arada görmeyi, tek kişi ortaklığını anılan türler bağlamında değerlendirmeyi arzulamıştır. İkinci basıda, ilkinde olduğu gibi, birinci bölümde kuramsal düzen altında tek kişi ortaklığının yüzyılı aşan hukuki serüveni analiz edilmiştir. İkinci ve üçüncü bölümlerde ise yeni Türk Ticaret Kanunundaki anonim ve limited ortaklık hükümleri yorumlanmış, sorunlar belirlenmiş, çözüm ve görüşler ileri sürülmüştür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar Hukuku ile Tek Kişi Ortaklığının Esasları (Ciltsiz) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar Hukuku ile Tek Kişi Ortaklığının Esasları (Ciltsiz).

...arı Hizmet Hobi Hukuk İnanç Kitapları - Mitolojiler İnsan ... Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar ile Tek Kişi Ortaklığının... ... ... Yeni Kanunun büyük bir ihtiyaca cevap veren önemli yeniliklerinden bir tanesi de anonim ortaklıkların ve limited ortaklıkların tek kişiyle kurulmasına olanak tanımasıdır. ...İle Tek Kişi Ortaklığının Esasları Ciltsiz 9786054446384 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış Anasayfa. Kitap. Hukuk. Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar Medeni Hukuka Giriş Şener Akyol. Hükmün lafzı açık bir şekilde anonim ortaklıkların; ... Tek Kişi Ortaklığı | Hukuk Market ... . Hükmün lafzı açık bir şekilde anonim ortaklıkların; limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit ortaklıklar ile birlikte sermaye ortaklığı sayıldığını belirtmiştir. Search Limit. Koleksiyon Seç Açık Erişim Kaynaklar E-Kitap Online Kütüphane II. Abdülhamid Han Fotoğraf Albümleri Avrasya Enstitüsü Kütüphanesi Atatürk İlk. ve İnk. Tar. Ens. Kütüp. Ünal / ÇAMOĞLU, Ersin), Ortaklıklar ve Kooperatif Hukuku, 10. Tıpkı Basım. Dolayısıyla Türk hukukunda tek kişi ile ortaklık ilişkisinin kurulması günümüz itibariyle olanaklı değildir. Türkiye İdaresinin Hukuksal Yönü ve Yapısı Hukuk » Temel Kitaplar » Yeni Anonim ve Limited Adam Öldürme Suçları Hukuk » Temel Kitaplar » Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar Hukuku ile... Ilk baskida adi "Tek Kisilik Ortaklik I - Tek Paysahipli Anonim Ortaklik" olan bu kitap ikinci basisinda "Yeni Anonim ve Limited Ortakliklar Hukuku ile Tek Kisi Ortakliginin Esaslari" basligiyla çikmistir. ...I Tek Paysahipli Anonim Ortaklık olan bu kitap ikinci basısında Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar Hukuku ile arada görmeyi, tek kişi ortaklığını anılan türler bağlamında değerlendirmeyi arzulamıştır. İlk baskıda adı "Tek Kişilik Ortaklık I Tek Paysahipli Anonim Ortaklık" olan bu kitap ikinci basısında "Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar Hukuku ile Tek Kişi Ortaklığının Esasları" başlığıyla çıkmıştır. ...I Tek Paysahipli Anonim Ortaklık olan bu kitap ikinci basısında Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar Hukuku ile arada görmeyi, tek kişi ortaklığını anılan türler bağlamında değerlendirmeyi arzulamıştır. ...I Tek Paysahipli Anonim Ortaklık olan bu kitap ikinci basısında Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar Hukuku ile arada görmeyi, tek kişi ortaklığını anılan türler bağlamında değerlendirmeyi arzulamıştır. ...Anonim Ortaklık" olan bu kitap ikinci basısında "Yeni Anonim ve Limited Ortaklıklar Hukuku ile İkinci basıda, ilkinde olduğu gibi, birinci bölümde kuramsal düzen altında tek kişi ortaklığının yüzyılı... ...I Tek Paysahipli Anonim Ortaklık olan bu kitap ikinci basısında...