Gılgamış Destanı

Jean Muzi

Gılgamış Destanı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-12-28
YAZAR Jean Muzi
ISBN 9755098371
DOSYA FORMATI 5,13 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Uruk kralı Gılgamış, adaletsiz ve baskıcı yönetimiyle halkı üzerinde korku estirmektedir. Bir gün, sonradan medenileşen, vahşi dev Enkidu gelir ve kralla boy ölçüşür. İkisinin de eşit güç gösterdiği, kazananı olmayan bu kavgadan, onları çok değiştirecek eşsiz bir arkadaşlık doğar. En büyük zaferleri birlikte kazanacak, en büyük tehlikelere birlikte karşı koyacaklardır.Kendilerini, ağaçların arasından çıkan canavarın karşısında buldular. Kafası bir aslan kafasıydı, bir ejderin keskin dişlerine sahipti, güçlü bacakları ve büyük pençeleri vardı. Ne kadar zor bir işe kalkıştıklarını onu görünce anladılar. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gılgamış Destanı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gılgamış Destanı.

...r; yazındaki ilk insan kahraman olan gılgamış'ın yaşam bilgeliğini ve ... Gılgamış Destanı ... ... İnsanlığın dokunaklı bir öyküsü olan Gılgamış Destanı, MÖ 3000'in Sümerinden, Asurlulara, Babillilere ve Anadolu'ya Hititlilere kadar dilden dile dolaşan bir mit yani kutsal bir kahramanlık öyküsüdür. Gılgamış Destanı. Gılgamış destanı Nuh Tufanı'nın anlatıldığı ilk yazılı eserdir. Uruk kentinin kralı Gılgamış'ın yaşamını anlatan destan, kimilerine göre kutsal kitapların da kaynağıdır. Gılgamış Destanı'nın en mühim özelliklerinden birisi de, anlattığ ... Gılgamış Destanı Nedir | Ders Kitapları Konu Anlatımı ... . Gılgamış Destanı'nın en mühim özelliklerinden birisi de, anlattığı "Tufan" öyküsünün, üç büyük dinin mukaddes kitaplarında yer almasıdır. " Gılgamış Destanının Özeti / Mevzusu. Böylece ölümünden sonra Gılgamış, adının yanına yıldız konularak destanı yazanlar tarafından tanrı olarak adlandırılır. S.102. *Bu yazı, Gılgamış Destanı kitaplarından, "Bottero, Jean. Mezopotamya'da yaşamış birçok ulusun ortak destanı haline gelen ve Mezopotamya'nın en eski destanı olan Gılgamış Destanı, aynı zamanda tarihin bilinen en eski destanlarından biridir. Yayin Tarihi 7 Kasım, 2010 Kategori GILGAMIŞ DESTANI. GILGAMIŞ DESTANI. Gılgamış Destanı, tarihin en eski yazılı destanının adı olup, 12 kil tablete Akad çivi yazısı ile kaydedilmiştir. Destan ve tufan destanı Kral Gılgamış ölümden kurtulma çabasıyla dünyanın öbür ucuna kaçar. Efsaneye göre Gılgamış Destanı ölümsüzlük bitkisini yutan hayvan hangisi? sorusu soruldu. DÜNYA MEDENİYETİNDE TÜRKLERİN PAYI. İSRAİL, devlet olmasını, FİLİSTİN'i ele geçirmesini, 180 milyon Arab'a karşı direnebilmesini, bir din kitabına dayandırarak sağlamıştır. Sümer destanı. Endiku'nun Ölümü. Dünya tarihinin bilinen en eski yazılı destanıdır. Gılgamış, ilk Sümer yerleşkelerinden Uruk kentinin kralıdır (MÖ 3000'e doğru). GILGAMIŞ DESTANI. Gılgamış Destanı, tarihin en esk...