Senden Çok Uzakta

Sebahattin Demiray

Senden Çok Uzakta
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-13
YAZAR Sebahattin Demiray
ISBN 9944825030
DOSYA FORMATI 7,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ben sana kavuşma umuduyla otuz yedi yıl önce çıktığım yolculuğu nihayet sonlandıracağımı hayal ederken, farkında olmadan yaptığın o hoş sürprizlere bir yenisini daha ekleyip, şehrin bir caddesinde, bir ara sokakta ya da bir köşe başında aniden karşıma çıkıvereceğini çok iyi biliyorum.Sen her zamanki gibi farkıma bile varmadan yanımdan geçip giderken ben hemen o an çehremi görebilmek için hiç tanımadığım insanlardan ayna dileneceğim. Mağazaların camekanlarına koşmayı akıl edeceğim sonra.İyice seyrekleşip, beyazlaşan saçlarına elleriyle dokunan, parmaklarını yüzündeki çizgilerde gezdiren vitrindeki yansımama bakacağım. "Bu ben miyim?" diye mırıldanırken sesimin titrediğini kederle fark edeceğim.Sonra parmaklarımı ceplerinden birinde, bir kutunun içinde küçücük bir karınca taşıdığım eski ceketimin üzerinde gezdireceğim. Eğilip paçaları çamurlu pantolonuma dokunurken toz toprak içerisindeki ayakkabılarımı görünce benim ben olduğumdan iyice emin olacağım.Doğrulup, hiçbir şeyden habersiz yürüyüp gidişine şaşkınlıkla bakacağım.İşte o an hiçbir zaman eline ulaşmasını ve okumanı istemediğim, ismini bile bilmediğim ücra kasabaların postanelerinde kaybolmasını dilediğim bir mektup daha yazmaya karar vereceğim sana.O gün kesinlikle şehre usul usul, ruhumu üşüten bir yağmur yağacak, biliyorum. Ben her defasında yaptığım gibi gidip bir saçak altında sabırla pinekleyeceğim. Ege Denizi'nin köpüklü dalgalarına bir an önce karışmak için telaşla, Akrepol'den Sintagma Meydanı'nın mazgallarına doğru önümden akıp giden bulanık sel sularına bakıp, dalıp gideceğim."Unutmalıyım, unutmalıyım artık," diye mırıldanarak telkinde bulunup, kendimi teselli etmeye çalışacağım. Çünkü biliyorum, kırık bir kalbin en iyi ilacı zayıf bir hafızadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Senden Çok Uzakta i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Senden Çok Uzakta.

...ğında Gözlerin hep aklımda Adını ne zaman ansam, yağmur yağar buralara ... Dehan - Senden Çok Uzakta Şarkı Sözleri, Senden Çok Uzakta Şarkı... ... . Şarkı Sözü. Senden çok uzakta bir yerlerdeyim Bazen sevinç kederlerdeyim İnan tatlım kandım senin aşkına Her yağmur yağdığında Gözlerin hep aklımda Adını ne zaman ansam Yağmur yağar buralara... Dehan Şarkı Sözleri - Senden Çok Uzakta : Yine kalbim bomboş kaldı, Sen gidince dün gece, Ne ümitler vardı bende, Bir yuva kurmuştum seninle. Şimdi kırılmış yüreğimle, Kaçıyorum kendime.. Senden çok uzakta, D ... Murat Kekilli Senden Uzakta MP3 İndir Müzik Dinle Senden Uzakta... ... . Şimdi kırılmış yüreğimle, Kaçıyorum kendime.. Senden çok uzakta, Direksiyonun başında, Gidiyorum uzaklara, Kalbim gibi bomboş bir yolda. geceye, Sen...