Elimde Hamur Kafamda Dünyalar Var

Özlem Açar

Elimde Hamur Kafamda Dünyalar Var
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-08-10
YAZAR Özlem Açar
ISBN 6052006368
DOSYA FORMATI 4,88 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“İş hayatında rekordan rekora koştum. Sekiz yılda yirminin üzerinde iş değiştirdim. Yenilikten ve aramaktan hiç vazgeçmedim. Çünkü yaşayacak tek bir hayatım vardı ve ben onu mutsuz bir şekilde tüketmek istemiyordum. Vardı mutlaka benim de yapabileceğim bir şey! Bu kadar huysuz, geçimsiz, kavgacı, şirret, aksi (ay ne diyorum ben ya, kendi kendimin gıybetini mi yapıyorum?) olamazdım herhalde.Aradığım işi bulamadım ama koca buldum. Hem de aklımda evliliğin ‘e’si bile yokken. Çocuklarla olan iletişim şeklim, ‘Aaay yerim seni tatlı şeeeaay’den, saniyeler içinde‘Susturun şu çocuğu’ nidalarına evrilirken, damdan düşer gibi anne oldum. Kendimi arıyorken en olmaktan korktuğum yerdeydim! Çocuğumu zayi edeceğim galiba, diye düşünürken, bu dünyaya ‘anne olmak’ için geldiğimi fark etmemle birlikte yeterince gaza gelmiş olmalıyım ki, aceleyle ikinci çocuğumu kucağıma aldım. ‘Hayattaki tek rolün annelik olmamalı, bunca zaman beklediğin yeter kadın, şimdi de çocukların büyümesini bahane etme, hadi kalk, bul kendini’ dedim bir gün. O gün bugündür, ayağı yanmış it gibi koşuyorum evin içinde.”Özlem Açar bir yazar, çizer, mutlu bir eş ve iki çocuklu bir anne olarak, kendi yaşamı üzerinden hepimizin yaşamına ışık tutuyor. Özellikle kadınlara, içinde bambaşka dünyalar yaratan en özel varlıklara sesleniyor: “Anne olunca bırakma hayallerinin peşini, hatta daha sıkı tutun onlara. Öylece geçip gitme bu dünyadan, bir iz bırak. Üret, bir şeyler yap. Üreten kadın, mutlu kadındır ve mutlu anneler, mutlu çocuklar yetiştirir.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Elimde Hamur Kafamda Dünyalar Var i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Elimde Hamur Kafamda Dünyalar Var.

...ra koştum. Sekiz yılda yirminin üzerinde iş değiştirdim ... Pandora - Elimde Hamur Kafamda Dünyalar Var - Özlem Açar - Kitap... ... . Yenilikten ve aramaktan hiç vazgeçmedim. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Elimde Hamur Kafamda Dünyalar Var. Mağaza: TveT. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Mesela bu yazımızda yazar Özlem Açar kitapları arasında yer alan Elimde Hamur Kafamda Dünyalar Var yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Özellikle kadınlara, içinde bambaşka dünyalar yaratan ... Elimde Hamur Kafamda Dünyalar Var Özlem Açar ... . Özellikle kadınlara, içinde bambaşka dünyalar yaratan en özel varlıklara sesleniyor: "Anne olunca bırakma hayallerinin peşini, hatta daha sıkı tutun onlara. Öylece geçip gitme bu dünyadan, bir iz bırak. Özellikle kadinlara, içinde bambaska dünyalar yaratan en özel varliklara sesleniyor: Anne olunca birakma hayallerinin pesini, hatta daha siki tutun onlara. Öylece geçip gitme bu dünyadan, bir iz birak....