Bozkır Gelini

Bekir Yıldız

Bozkır Gelini
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-03
YAZAR Bekir Yıldız
ISBN 9752899902
DOSYA FORMATI 9,2 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yeşil-kırmızı ışıklı bir yol kesiminde durdu araba. Atiye'nin düşündükleri de durdu sanki... Kafesli demir pencereden içeriye girdiköy. Çevresine bakındı. İki jandarmanın arasındaydı hâlâ. Elleri kelepçeliydi. Gelin gittiği o ilk gece, o ilk geceninüzerinden geçen geceler neredeydi şimdi?Everest Yayınları, Türk edebiyatının en yetkin kalemlerinden Bekir Yıldız'ın kitaplarını yayımlamaya Bozkır Gelini'yle devam ediyor.Bekir Yıldız, bu kitabında Anadolu insanının çıkmazlarını anlatırken, şehirlilerin yaşadığı fakirlik, işsizlik ve darbe döneminin o kasvetli günlerini de ustalıkla okuyucuya yansıtıyor.Kitaba adını veren "Bozkır Gelini" adlı öyküde ise, başlık parası karşılığında satılan dokuz yaşındaki Atiye'nin hikâyesianlatılıyor. Atiye, başına geleceklerden habersiz bir "çocuk gelin" olarak felçli bir yaşlıya bakmak ve onun oğluna kadınlık yapmak üzere yeni evine gelin gidiyor.Bekir Yıldız, Anadolu'daki bu acı gerçeği her zamanki ustalığıyla bir kez daha gözler önüne seriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bozkır Gelini i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bozkır Gelini.

... Gelini 110111 İskele Yayıncılık. https://www ... Bozkır Gelini - Bekir Yıldız | Türk Kitabevi ... .kitapsitesi.com/urun/bozkir-gelini. Bekir Yıldız. Yeşil-kırmızı ışıklı bir yol kesiminde durdu araba. Atiye'nin düşündükleri de durdu sanki... Kafesli demir pencereden içeriye girdi köy. Çevresine bakındı. İki jandarmanın arasındaydı hâlâ. Kitaba adını veren "Bozkır Gelini" adlı öyküde ise, başlık parası karşılığında satılan dokuz yaşındaki Atiye'nin. Hikayesi anlatılıyor. Bozkır Gelini kitabın ... İskele Yayıncılık | Bozkır Gelini | Bekir Yıldız ... . Hikayesi anlatılıyor. Bozkır Gelini kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz. Gelin gittiği o ilk gece, o ilk gecenin üzerinden geçen geceler neredeydi şimdi? Türk edebiyatının en yetkin kalemlerinden Bekir Yıldız'ın kitaplarını yayımlamaya Bozkır Gelini'yle devam ediyor. Şehirden çıktığın andan itibaren bozkır sarar seni. Yareninse, kulakları sağır eden sessizliktir. Sessizliğin içindeki sesler düğümler yüreğini....