Köroğlu / Antep Rivayeti

Hüseyin Bayaz

Köroğlu / Antep Rivayeti
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-01
YAZAR Hüseyin Bayaz
ISBN 9753439534
DOSYA FORMATI 10,93 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Köroğlu destanı Türk edebiyatının en seçkin örneklerindendir. Köroğlu mücadelenin ve özgürlüğün sembolüdür. Tarih boyunca Köroğlu'yla ilgili türlü hikâyeler anlatılmış, bu hikâyeler nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar ulaşmıştır. Türk tarih ve kültürünün önemli bir parçası olan Köroğlu'nun, halk ozanı olarak kendine has bir söyleyişi vardır. Hüseyin Bayaz'ın derlediği Köroğlu destanının Antep Rivayeti, yıllar sonra ilk defa okurlarla buluşuyor. Halk ozanı Köroğlu ile diyar diyar gezmeye, Anadolu'nun kültürel dokusunu yansıtan, halk ağzıyla anlatılmış hikâyeleri dinlemeye, Köroğlu destanını yeniden keşfetmeye ne dersiniz. Ülkü Tamer ve Doğu Perinçek’in önsözleriyle.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Köroğlu / Antep Rivayeti i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Köroğlu / Antep Rivayeti.

...! Köroğlu / Antep Rivayeti-Hüseyin Bayaz ... Köroğlu - Antep Rivayeti - Hüseyin Bayaz - Kaynak Yayınları ... . Bu ürünün size özel fiyatıdır, Sepete ekleyin fırsatı kaçırmayın! Köroğlu Destanı Antep Rivayeti. Dr. Mustafa SEVER. Mersin Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi. 70. Sever, Köroğlu Destanı Antep Rivayeti. servet yönünden tam bir üstünlük kazanmışlardı. PDF | On Jan 1, 2003, Mustafa Sever and others published Köroğlu-Antep Rivayeti Üzerine | Find, read and cite all the research you need on ResearchGate. Hüseyin Bayaz. Köroğlu destanı Türk ... Köroğlu - Antep Rivayeti Hüseyin Bayaz ... . Hüseyin Bayaz. Köroğlu destanı Türk edebiyatının en seçkin örneklerindendir. Köroğlu mücadelenin ve özgürlüğün sembolüdür. Tarih boyunca Köroğlu'yla ilgili t...