Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar

Yusuf Akçura

Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-03-14
YAZAR Yusuf Akçura
ISBN 6054921874
DOSYA FORMATI 5,60 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlıcılık, İslâmcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura “Üç Tarz-ı Siyaset” başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir.Akçura’nın makalesi, 1904’te, Kahire’de çıkan Türk gazetesinde üç sayı imzasız yayımlanmıştır.Bu imzasız makale büyük tartışmaya yol açmış ve cevap önce gazete yönetiminden gelmiş, gazetenin başyazarı Ali Kemal yine imzasız “Cevabımız” başlığı altında Akçura’yı ağır tenkit etmiştir. Akçura’nın yakın arkadaşı Ahmed Ferid de tartışmaya “Ferid” imzalı bir mektupla katılmıştır.Her üç makale, Akçuraoğlu Yusuf, Ali Kemal ve Ahmed Ferid imzalarıyla, 1907’de ve 1912’de kitap hâlinde basılmıştır.Türk gazetesindeki tartışma üç makaleden ibaret değildir. Türkçülüğün önde gelen teorisyenlerinden Azerbaycanlı Dr. Hüseyinzâde Ali “A. Turanî” imzalı bir mektupla fikirlerini açıklamış, gazete yönetimi bu mektuba da cevap vermiştir.Ünlü Türkolog Vámbéry de Macaristan’dan gönderdiği bir mektupla, doğrudan tartışmaya girmemekle beraber, “Türklüğünüze sahip çıkın!” demiştir.“Üç Tarz-ı Siyaset” üzerine imzasız başka makaleler de yayımlanmıştır.Dr. Arslan Tekin, Türk’te çıkmış, günümüze ışık tutan bütün tartışmaları ilk defa bu kitapta bir araya getirerek önemli bir eksiği tamamlıyor, Türk fikir hayatına bir kaynak eser kazandırıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar.

...mcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir ... Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar - Yusuf Akçuraoğlu Kitapları ... . ...ve Tartışmalar - 334852 - Siyaset Sosyolojisi - Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı "Üç Tarz-ı Siyaset" üzerine imzasız başka makaleler de yayımlanmıştır. Ürün Açıklaması. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayr ... Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar Pdf İndir ... . Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Akçura'nm makalesi. 11.25 TL. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Yusuf Akçura. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Ürün Özellikleri. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Akçura'nm makalesi. 20 TL. Osmanlıcılık, İslâmcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Hızlı Mesaj. Öneri Kutusu. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar. Osmanlıcılık İslâmcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı... Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Üç Tarz-I Siyaset Ve Tartışmalar - Akçuraoğlu Yusuf. "Üç Tarz-ı Siyaset" üzerine imzasız başka makaleler de yayımlanmıştır. 16.67 TL. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. 13.60 TL. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir....