Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2

Prof. Dr. Saffet Sancaklı

Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-07-26
YAZAR Prof. Dr. Saffet Sancaklı
ISBN 6059475624
DOSYA FORMATI 7,26 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hayat dini olan İslam dini, insan hayatını hem bireysel hem de toplumsal yönüyle kuşatıcı ve huzur kaynağı olma özelliğini kıyamete kadar sürdürecektir. İslâm, kolektif ve toplum olarak bir arada yaşanılan bir dindir. Dinimizin ikinci kaynağı konumunda olan Hadisler, insanın Allah ile olan ilişkilerinin mükemmel olması hususunda bilgi, yönlendirme ve talimat verme gibi özelliğe sahip olması yanında, insanın insanla/toplumla veya diğer varlıklarla olan ilişkilerinin mükemmel olması konusunda da aynı fonksiyonu icra etmektedir. Örneğin, toplum hayatında kardeşlik, isar, yardımlaşma, insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları, çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, samimiyet, fedakârlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak mümkündür. Dolayısıyla hadislerin, topluma erdem kazandırma ve toplumu ahlâkî olgunluğa çıkarma, insana insanca yaşamayı öğretme gibi hedefleri/amaçları söz konusudur. Hz. Peygamber, bunu bizzat kendi döneminde -içinde bulunduğu toplumu Asr-ı Saadet toplumu haline getirerek- ilk uygulamasını canlı olarak göstermiştir. Onun hedefi, başkasını düşünmeyen ve başkasıyla ilgilenmeyen bir bireycilik anlayışı olmayıp, aksine “Diğerinin acısı benim acımdır.” anlayışıyla hareket eden, iyi huylarla bezenmiş kötü huylardan arınmış, ulvî ve yüce duygulara sahip, erdemli bir birey modeli/insan-ı kâmil prototipini oluşturmaktır. Onu takip edenler, Onu hayatlarında model olarak alanlar benzer başarıları elde edeceklerinde bir şüphe yoktur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2.

...la ilgili binlerce hadis bulmak mümkündür ... Pandora - Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2 - Saffet Sancaklı... ... . Boyut. 135 X 210. Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri - 2. güven, vefa, samimiyet, fedakârlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak mümkündür. Dinimizin ikinci kaynagi konumunda olan Hadisler, insanin Allah ile olan iliskilerinin mükemmel olmasi hususunda bilgi, yönlendinne ve talimat verme gibi özellige sahip olmasi yaninda... Dolayısıyla hadislerin, topluma erdem ... Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri - 2 [Kategorisiz Ürünler]... ... ... Dolayısıyla hadislerin, topluma erdem kazandırma ve toplumu alTiâkî olgunluğa çıkarına, insana insanca yaşamayı öğretme gibi hedefleri/anıaçlan söz konusudur. Hz. 38 TL. ...çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, saminıiyet, fedakiirlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak mümkündür. Dr. Saffet Sancaklı tarafından kaleme alınan Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2 Pdf Oku isimli 400 sayfadan oluşan kitap; RAĞBET YAYINLARI yayınevinin 26/7/2018 Perşembe tarihinde ve 1... Dolayısıyla hadislerin, topluma erdem kazandırma ve toplumu ahlâkî olgunluğa çıkarma, insana insanca yaşamayı öğretme gibi hedefleri/amaçları söz konusudur. Hz. 23.56 TL. ...çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, saminıiyet, fedakiirlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak... Stok Kodu:493179. Hayat dini olan İslam dini, insan hayatını heın bireysel hem de toplumsal yönüyle kuşatıcı ve huzur kaynağı olma özelliğini layamete kadar sürdürecektir. 32.30 TL. ...çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, saminıiyet, fedakiirlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak... İlgili Ürünler. %0 Stoktan Teslim 29.6.2018 Ön sipariş. Ürün detayı. Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 1. Saffet Sancaklı. 26.60 TL. ...çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, saminıiyet, fedakiirlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak......