Siyasete Dair Temel Bilgiler

İbn Rüşd

Siyasete Dair Temel Bilgiler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-04-30
YAZAR İbn Rüşd
ISBN 6257903462
DOSYA FORMATI 12,30 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İbn Rüşd, bu kitabın çoğu yerinde Platon’un özellikle Devlet’de sunduğu görüşlerini eleştirmekte ve kendi siyasî düşüncesini sunmaktadır. Bu kitap bir bakıma Platon’un Devlet’ine yazılmış bir şerh niteliğinde olsa da, diğer yönden onu tamamlayıp ileri bir aşamaya taşıyan yeni bir eser niteliği de taşımaktadır. İbn Rüşd’ün bu kitabı ile getirdiği en önemli yenilik ya da Platon’dan ayrıldığı en önemli nokta; ‘insan iradesi’ne verdiği değerdir. İnsana özgü şeylerde doğal determinizmin söz konusu olamayacağını vurgulayan İbn Rüşd, ideal bir sistemin mümkün olabilmesi için, Platon’un teklif ettiği yol dışında başka yolların da bulunabileceği konusunda akıl yürütürken bu konuda Platon kadar kötümser olunmaması gerektiğini savunur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Siyasete Dair Temel Bilgiler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Siyasete Dair Temel Bilgiler.

...lgiler. Yazar. Kurtubalı İbn Rüşd. Siyasete Dair Temel Bilgiler: Evrensel düşüncenin ustalarından İbn Rüşd'ü tanımak ve onunla siyaset üzerine sohbet etmek için bu kitabı alınız! Siyasete Dair Temel Bilgiler - Bordo Siyah Yayınları - 9786052223987 - Kurtubalı İbn Rüşd - - İbn Rüşd, bu kitabın çoğu yerinde Platon'un görüşlerinieleştirmekt ... Siyasete Dair Temel Bilgiler ... . Onkoloji Kütüphanesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kütüphanesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kütüphanesi Su Ürünleri Fakültesi Kütüphanesi Teknik Bilimler M.Y.O. Kütüphanesi Türkiyat Araştırmaları Ens. Kütüp. Siyasete Dair Temel Bilgiler: Evrensel düşüncenin ustalarından İbn Rüşd'ü tanımak ve onunla siyaset üzerine sohbet etmek için bu kitabı alınız! ... Siyasete Dair Temel Bilgiler Kitabı ... .Y.O. Kütüphanesi Türkiyat Araştırmaları Ens. Kütüp. Siyasete Dair Temel Bilgiler: Evrensel düşüncenin ustalarından İbn Rüşd'ü tanımak ve onunla siyaset üzerine sohbet etmek için bu kitabı alınız!...