İslam, Demokrasi ve Türkiye

Prof. Dr. Ahmet Arslan

İslam, Demokrasi ve Türkiye
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-01
YAZAR Prof. Dr. Ahmet Arslan
ISBN 6054665181
DOSYA FORMATI 11,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslâm, Demokrasi ve Türkiye'nin bu üçüncü ve yeni baskısında Prof.Dr. Ahmet Arslan'ın ilk iki baskıda bulunmayan çok sayıda yeni konuşma ve yazıları da yer almaktadır. İlk yayınlanma tarihlerinin ardından geçen uzun zamana rağmen ağırlığından bir şey kaybetmeyen bu makaleler derlemesini okuyanların fark edebileceği gibi bu süre zarfında ülkede meydana gelen birçok gelişmeye, hatta bazı alanlarda kökten dönüşümlere rağmen demokratikleşme ve hoşgörü alanlarında fazla bir mesafe kat edilmemiş görünmektedir. İslam felsefesi ve düşüncesi alanında uzmanlığıyla tanınan Prof. Arslan'ın bu baskı için kaleme almış olduğu önsözde belirttiği gibi umudu tamamen yitirecek kadar karamsar olmak doğru olmasa da İslam dünyasında ve özelde Türkiye'de Batılı anlamda demokratik bir toplumun ortaya çıktığını ve kalıcı bir varlık kazandığını görmek için epey bir zamana ve farklı alanlarda gerçekleştirilmesi gereken çok sayıda büyük atılımlara ihtiyaç var. Bu eser,okuyucu için ilk baskısından bu yana geçen yirmi yıl içinde nelerin değiştiğini, nelerin değişmediğini görmek, İslam, demokrasi ve modernleşme tartışmalarında nerelerden geçip hangi noktalara vardığımızı veya varamadığımızı değerlendirmek için hem bir tarihi cetvel, hem de kuramsal bir pusula işlevi görebilir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam, Demokrasi ve Türkiye i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam, Demokrasi ve Türkiye.

...Dr. Ahmet Arslan'ın ilk iki baskıda bulunmayan çok sayıda yeni konuşma ve yazıları ... İslam, Demokrasi ve Türkiye ... ... ...İnanç Kitapları - Mitolojiler İnsan ve Toplum İslam Kitap Müzik Periyodik Yayınlar Politika Siyaset Psikoloji Sağlık 9786054665181. 754917. İslam, Demokrasi ve Türkiye. Bigbang Yayınları. 21.33. İslam Demokrasi ve Türkiye. Yayınevi : Vadi Yayınları. Yazar : Prof. Dr. Ahmet Arslan. İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslâm, Demokrasi ve Türkiye'nin bu üçüncü ve yeni baskısında Prof.Dr. Ahmet Arslan'ın İslam felsefesi ve düşüncesi alanında uzmanlığıyla tanınan ... İslam, Demokrasi ve Türkiye ... .Dr. Ahmet Arslan'ın İslam felsefesi ve düşüncesi alanında uzmanlığıyla tanınan Prof. 13.86 €. İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslam, Demokrasi ve Türkiye'nin bu üçünce ve Yeni Baskısında prf.Dr.Ahmet Arslan'ın ilk iki baskıda bulunmatyan çok sayıda yeni konuşma ve... İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslam, Demokrasi ve Türkiye'nin bu üçünce ve Yeni Baskısında prf.Dr.Ahmet Arslan'ın ilk iki baskıda bulunmatyan çok sayıda yeni konuşma ve yazıları da... Orion Kitabevi | Hukuk, Ekonomi, İşletme, Mühendislik, Siyaset, Roman ve Birçok Alandaki Kitap Bir Arada… & ︻İslam, Demokrasi ve Türkiye︻ | Ahmet Arslan. Ahmet Arslan - İSLAM DEMOKRASİ VE TÜRKİYE kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. tutarlı bir demokratik mantığı sürdürebilmek bir çeşit demokrasi sınavının şartlarını sunar. Yılların felsefi birikiminin verdiği yetkinlikle, İslam ve demokrasinin "Türkiye"ye özgü ve çoğu kez düşük yoğunluklu bir versiyonunu öne sürmenin haklılık durumunu değişik açılardan... Ahmet Arslan. İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslâm, Demokrasi ve Türkiye 'nin bu üçüncü ve yeni baskısında Prof.Dr. Ahmet Arslan'ın ilk iki baskıda bulunmayan çok sayıda yeni... 34.20 TL. İslam, Demokrasi ve Türkiye-BigBang Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. ...bu kadar kuvvetli bir şekilde dünya gündemine yerleşti; İslâm ve demokrasi bağdaşır mı, bağdaşmaz mı? TÜRKİYE. Dünyadaki tartışma ve değişme ortamında bu konuda da gözler Türkiyeye çevrildi....