Türkçenin Dil Bilgisi

Prof. Dr. Günay Karaağaç

Türkçenin Dil Bilgisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-01-01
YAZAR Prof. Dr. Günay Karaağaç
ISBN 6055413569
DOSYA FORMATI 8,49 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dil, gerçek dünyanın, dilin saymaca birimleri ile yeniden kurulmasıdır. İnsan yapıp etmelerinin içinde bulunan dil alanı, insanoğlunun hem ürünü hem de üreticisi olduğu tek alandır ve bütün insan başarılarının temelidir. Bütün insanların dile karşı ilgili oluşlarının nedeni de budur. Bireyin “insan” kimliğiyle ilgili her şey, ancak dil ile mümkün olan birer gerçekliktir. Bu yüzden, dil ile ilgili söyleyecek bir şeyleri olmayan insan yok gibidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkçenin Dil Bilgisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkçenin Dil Bilgisi.

...ölümü; Türkçe asıllı sözcükler, Arapça ve Farsçadan geçmiş sözcüklerden oluşmaktadır ... Dil Bilgisi Öğretimi - Türkçenin Dil Bilgisi Kuralları ... . Göğüş, Beşir (1969), Faydalı Dil Bilgisi, I-II-II, İstanbul. Göknel, Yüksel (1974), Modern Türkçe Dil Bilgisi, İzmir. Grönbech, K. (1995), Türkçenin Yapısı, (Çeviren: Mehmet Akalın), TDK, Ankara, 148 s. Dil Bilgisi, Kompozisyon Konuları ve Sunuları, Kaynaklar. faaliyetleri, buralarda Türkiye Türkçesini öğrenmeyi cazip hâle getirerek Türkçenin İngilizce'den daha muteber bir dil olmasını sağlamıştır. - türk dili'nin geçmişi ve adım adım modern türkçe - ses, harf ve alfabe - türkçenin ses ... İşlevsel dil bilgisinin türkçe öğretimindeki yeri ... . - türk dili'nin geçmişi ve adım adım modern türkçe - ses, harf ve alfabe - türkçenin ses özellikleri -_ büyük ünlü uyumu -_ küçük İlk devreleri karanlık olmakla birlikte elde bulunan vesikalar ve Çin kaynaklarının verdiği bilgiler, Türk dilinin geçmişinin, tarih öncesine gittiğini göstermektedir. Bu durumda bize düşen görev ve sorumluluk, hem Türkçenin dil bilgisini çok iyi bilmek, hem de onu çok iyi öğretmektir (Kavcar vd., 1995: 74). KAYNAKÇA: ÖZBAY, Murat (2016). A- dil nedir? B- dilin önemi c- türklerin kullandığı alfabeler d- cümle bilgisi e a) Türkçenin Özellikleri. Türkçe, bilim adamlarının tespitine göre 2000 yıllık tarihî bir geçmişe sahiptir....