Copernicusçu İlk Bildirim

C. Cengiz Çevik

Copernicusçu İlk Bildirim
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-17
YAZAR C. Cengiz Çevik
ISBN 9759952693
DOSYA FORMATI 10,48 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Copernicus’un teorisini kendisinden öğrenmek için yanında bulunan genç matematikçi Georg Joachim Rheticus, Copernicus’un Göksel Kürelerin Devinimleri Üzerine başlıklı eserinin özeti mahiyetinde olan Narratio Prima - İlk Bildirim başlıklı bir çalışma kaleme almıştır. Çalışma, Copernicusçu teoriler doğrultusunda eğitim veren astronomi bölümlerinde ders kitabı olarak okutulmuştur. Elinizdeki kitap, Narratio Prima’nın Türkçe tercümesini içermekle birlikte, çalışmanın baş kısmında, eserin Latince orijinal metnine yer verilmiş, sonunda ise Copernicus’un hayatı ve bilimsel çalışmalarıyla birlikte metin, metnin yazarı ve metnin tarihî süreçteki yeri ele alınmış, analiz edilmiştir. İlk defa Türkçeye kazandırılan bu eserin literatüre katkı sağlayarak yeni tahlil ve tenkitlere vesile olmasını; araştırmacılar, akademisyenler, öğrenciler ve konunun meraklılarına ulaşmasını umuyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Copernicusçu İlk Bildirim i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Copernicusçu İlk Bildirim.

...ek için yanında bulunan genç matematikçi Georg Joachim Rheticus ... (PDF) Copernicusçu İlk Bildirim: Rheticus'un Narratio Prima... ... ... Copernicusçu İlk Bildirim. Galeri için Resmi Tıklayın. Çalışına, Copernicusçu teoriler doğrultusunda eğitim veren astronomi bölümlerinde ders kitabı olarak okutulmuştur. 8 €. ...matematikçi Georg Joachim Rheticus, Copernicus'un Göksel Kürelerin Devinimleri Üzerine başlıklı eserinin özeti mahiyetinde olan NaiTatio Priına - İlk Bildirim başlıklı bir çalışma kaleme almıştır. Rheticus ayrıca Copernicus'a matematikle ilgili yeni kitaplar ge ... Copernicusçu İlk Bildirim | benlikitap.com ... . Rheticus ayrıca Copernicus'a matematikle ilgili yeni kitaplar getirerek Copernicus'un göksel cisimlerin hareketleri için son hes...