Yetenek Yönetimi

Filiz Akar

Yetenek Yönetimi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-27
YAZAR Filiz Akar
ISBN 9755338118
DOSYA FORMATI 10,31 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap, iş ve insan ilişkisini, yetenekler çerçevesinde ele alan ve 1990'lardan sonra ivme kazanan yetenek yönetimi yaklaşımının kuramsal temellerine ışık tutmaya çalışan akademik bir çalışmanın ürünüdür. İnsan kaynakları yönetiminde gelinen son aşama olarak kabul edilen yetenek yönetimi, yüksek performanslı ve potansiyelli, yetenekli işgörenlerin stratejik hedefler doğrultusunda yönetimidir. Yeteneğin kişisel ve kurumsal başarıdaki etkisinin keşfedilmesiyle, işgücü yeteneğinin sistem yeteneğine dönüştürülmesi çabasıdır.Kitapta; yetenek yönetimini ortaya çıkaran küresel ve demografik etkiler, temel kavramlar, kuramsal temeller, nesil farklılıklarına bağlı işgören yapısındaki değişimler, yeteneği tanımlama, çekme, yerleştirme, tutma ve örgütsel yedekleme boyutları, dünyadaki ve Türkiye’deki eğitim örgütlerinde uygulanan yetenek yönetimleri konu edinilmiştir. Son bölümde ise yüksek öğretim örgütlerinde yetenek yönetiminin uygulanma düzeyine ilişkin araştırmaya yer verilmiştir. Bu çalışma; eğitim ve yönetim bilimleri alanındaki akademisyenlere, öğrencilere, eğitim politikacılarına, profesyonel yöneticilere ve insan kaynakları yöneticilerine yararlı olması umuduyla kitap haline getirilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yetenek Yönetimi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yetenek Yönetimi.

...İK Yöneticisi. Seda Koytak. Yetenek Yönetimi Sistemiyle; 1- İşletenin kısa ve uzun vadeli amaçları ... Yetenek Yönetimi | Bizim Toptan Market ... . 1- Orta kademe yöneticiler, yetenek yönetimi sisteminin başarılı olmasında hem eğitimli hem bilinçli olmalıdır. Bu çalışmada da, stratejik insan kaynakları bağlamında yetenek yöneti-mi-bankacılık sektörü ilişkisi ortaya Anahtar Kelimeler: Stratejik İnsan Kaynakları, Yetenek Yönetimi Süreci, Ban-kacılık. Yetenek Yönetimi. İş gücünüze esneklik kazandırın. bir ekosistem aracılığıyla iş gücü pla ... Yetenek Yönetimi Dönüşümünüz Konusunda Beyin Fırtınası Yapmak... ... . Yetenek Yönetimi. İş gücünüze esneklik kazandırın. bir ekosistem aracılığıyla iş gücü planlaması, yetenek yönetimi ve yeni beceriler kazandırma süreçlerinizi optimize etmenize olanak sağlıyoruz. 3 bölüm 1: yetenek yönetđmđ 1.1. Yetenek ve Yetenek Yönetimi Nedir? Talent Management in the 21 st Century, The Journal of Quality & Participation, Winter 2006, Vol.29, N.4. s.4. Bu örneklerde olduğu gibi tüm İK süreçlerinin bir bütün olarak tasarlanmasına ve bu şekilde uygulamaya konulmasına Bütünsel Yetenek Yönetimi (Integrated Talent Management) deniyor. Biz yetenek yönetimi yapalım desek nasıl yapmalıyız? Yetenek Yönetimi ile ilgili yerel yada uluslararası danışmanlık şirketlerinden birçok farklı model edinmek mümkün. Şirketlerin en değerli varlıklarının "çalışanları" olduğu bakış açısı, şirketlerin finansal olmayan değerlerinin arttırılmasında, çalışan sadakati ve yetenek yönetimi rekabetçi ortamda öne geçmek... ... konulu sunumlar: "YETENEK YÖNETİMİ."— Sunum transkripti 6 2. adım mevcut performansımız ne? Tüm yetenek yönetimi programları performans değerleme ile başlar. ...ve hedeflerini bilmek, yönetmek, kurumla paralel hedefler geliştirmelerini sağlamak ve hedeflerini doğru yönetebilmeleri için onlara rehberlik etmek, Yetenek Yönetimi açısından oldukça önemlidir. Yetenek yönetimi, bir avuç insana, çok özel uygulamalar geliştirdiğimiz, İK'nın en pahalı süreci. Hakkını...