Türkistan Rüyası

Dr. Hayati Bice

Türkistan Rüyası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-04-29
YAZAR Dr. Hayati Bice
ISBN 6059444842
DOSYA FORMATI 4,28 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Türkistan Rüyası” kitabı, Dr. Hayati BİCE’nin hayatındaki önemli gelişme ve olayların roman tadında kaleme alındığı eseridir. Ancak, kitapta anlatılan olaylar sade bir hatırattaki gündelik olayları içermez. Komünizm sonrası Türkistan Cumhuriyetleri’nin durumu, Türk yurtlarında misyonerlik faaliyetleri, Kerkük dramı, Doğu Türkistan’da Türk asimilasyonu, Yesevilik tasavvufun günümüzde nasıl yaşanacağı konusunda çok önemli bilgiler, Allah dostlarından tavsiyeler, gibi birçok konu yaşanmış olaylar etrafında inanılmaz gerçeklikleri ile yazıldı.Otobiyografik bir roman olan “Türkistan Rüyası”nda, yazar Dr. Oğuz Karaçay takma adı ile okurla buluşur. Kitapta yer alan isimlerin bazıları rumuzlu isimleri ile konuların içinde yer alsa da kamuoyu tarafından iyi bilinen veya maneviyat sahasının önemli şahsiyetleri gerçek isimleri kullanılarak olaylara kahraman olmuştur.Türkistan’ın bir ucunda görülen, Türkistan’da mânanın maddeye bir kez daha hâkim olacağını müjdeleyerek Türk’ün milli ruhunun konulmasını vurgulayan ve kitaba ismini veren “Türkistan Rüyası” başlı başına bir ruhanî nasip meselesini gözler önüne seriyor. Dr. Hayati Bice, etkili bir tasavvuf silsilesinin “yaşayan mürşid-i kâmili” Mustafa İhsan Karadağ ile buluşuyor ve Kazakistan’a gidiş gelişlerinde O’nun manevî rehberliğine müracaat ediyor. Medine’de, Ravza-ı Mutahhara gölgesinde tanıştığı Kaşgarlı bir Uygur Türk’ünden aldığı Divan-ı Hikmet'i parça parça yayına hazırlayan Bice, gördüğü ‘ağır bir rüya’nın Mustafa İhsan Karadağ Dede tarafından yorumlanması için huzura varıyor; mürşidi kahramanımıza, görülen rüyanın derin bir anlamı olduğunu söylüyor ve… Görev başlıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkistan Rüyası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkistan Rüyası.

... bir otobiyografik roman değildir. ...Söyleşi Siyaset Spor Tarih Türk Acunu Türk Büyükleri Türk Birliği Türk Dili Türk Uygarlığı Türkistan Türkiye Türklük Bilimi Toplum Turan ... Türkistan Rüyası Hayati Bice ... . Türkistan Rüyası. Posted on 14/11/2010 by GünTürk. Türkistan Rüyası. "Allah dostlarının şakası yoktur". Fırtınanın anbean şiddetlenmesi ile, toz dumana karışıyor ve türbe civarında adeta kıyamet kopuyordu. Dr. Hayati Bice. ''Türkistan Rüyası'' kitabı, Dr. Hayati BİCE'nin hayatındaki önemli gelişme ve olayların roman tadında kaleme alındığı eseridir. Post Yayıncılık Hayati BİC ... "Türkistan Rüyası" | Ülkücü Kadro - Ülkücü Haber Sitesi ... . Dr. Hayati Bice. ''Türkistan Rüyası'' kitabı, Dr. Hayati BİCE'nin hayatındaki önemli gelişme ve olayların roman tadında kaleme alındığı eseridir. Post Yayıncılık Hayati BİCE 2019. "Türkistan Rüyası" kitabı, Dr. Hayati BİCE'nin hayatındaki önemli gelişme ve olayların roman tadında kaleme alındığı eseridir. Türkistan Rüyası. Bir zamanlar bir rüya vardı, dünyaya hükmeden bir devlet-i aliye. Dünya bir araya geldi içimizdekilerin yardımıyla rüyanın içine pislediler. 'Türkistan Rüyası'nı bu gözlerle yorumlamaya çalıştım. Görev başlıyor. * "Türkistan Rüyası" Ocak 2012 itibariyle Bizim Büro Basımevi'nde basılıp: seçkin kitapçı raflarında yerini alıyor. Hayati Bice. *Türkistan Rüyası* kitabı, Dr. Hayati Bice'nin hayatındaki önemli gelişme ve olayların roman tadında kaleme alındığı eseridir. Anasayfa Türkistan Rüyası. 1. Türkistan Rüyası Hayati Bice Post Yayın 9786059444842 Hayati ...