Gaipya Cumhuriyeti

Ali Ceyhun Çelikman

Gaipya Cumhuriyeti
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-15
YAZAR Ali Ceyhun Çelikman
ISBN 6055075538
DOSYA FORMATI 11,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Ütopyalar imkânsızdır, ama yazabiliriz.” Ursula Le Guin. Bir ülke düşünün; siyasi partiler yok, ama ülke, halkın tamamının katılım gösterdiği bir demokrasiyle yönetiliyor. Bir ülke düşünün; vatandaşları günde 6 saatten fazla çalışmıyor, ama ekonomisi dünyanın en sağlam ekonomisi. Bir ülke düşünün; bütün okullarında ibadethaneler var, ama vatandaşları herkesin inanışına saygılı olarak yetiştiriliyor. Bir ülke düşünün; her bir birey halkın tamamının mutlu yaşaması için çaba göstermekte, devlet ise halkın tamamının mutlu olması için varlığını sürdürmekte. Bir ülke düşünün; hayvanlara zarar vermek insanlara zarar vermek gibi suç. Bir ülke düşünün; emeklilik diye bir sistem yok, ama evinde çiçek yetiştirene bile devlet maaş veriyor… A.Ceyhun Çelikman, içinde yaşadığımız çağla hesaplaşmak için ütopyacı düş gücünün örnekleri arasında sayılacak olan “Gaipya Cumhuriyeti”ni kaleme almış. Gaipya Cumhuriyeti uzak geleceğe ait henüz var olmayan bir coğrafyada değil, bu yüzyılda, çağımızda, belki de kapı komşumuz olan bir ülke… Gaipyalılar, büyük bir savaşın kendilerini yıkıma sürüklemesinin ardından, ayağa kalkan, dirilen, kısa sürede dünyanın süper gücü olan, ama buna karşın barışçı bir halk. A. Ceyhun Çelikman, bu toplumsal ütopyayı bize karış karış tanıtırken, bir anlamda modern kapitalist toplumun karşı tezi denebilecek bir yaşam önermesini de etkileyici bir ikna gücüyle dokumuş. Çelikman, okurda içinde boğulmakta olduğu yaşam biçimini tekrar tekrar sorgulamaya iten, heyecan verici ve inandırıcı bir ütopya yaratmış.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gaipya Cumhuriyeti i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gaipya Cumhuriyeti.

...kaleme almış. A.Ceyhun Çelikman, içinde yaşadığımız çağla hesaplaşmak için ütopyacı düş gücünün örnekleri arasında sayılacak olan "Gaipya Cumhuriyeti"ni kaleme almış ... Gaipya Cumhuriyeti - %15 İndirimli - Ali Ceyhun Çelikman - Minval Yay ... . Sizlere Gaipya Cumhuriyeti pdf indirme linki ve detaylarını vermeye çalıştık. Roman (yerli) kategorisinde kendisine yer bulan Gaipya Cumhuriyeti kitabı okumak için harika! 10.15 TL. A.Ceyhun Çelikman, içinde yaşadığımız çağla hesaplaşmak için ütopyacı düş gücünün örnekleri arasında sayılacak olan "Gaipya Cumhuriyeti"ni kaleme almış. Gaipya Cumhuriyeti kitabı pdf indirmek için geldiniz. 2017-03-24 yılında yayınlanan Gaipya Cumhuriyeti , 1. Baskı ve Roman (Yerli) kategorisinde yer almaktadır. Ali Ceyhun Çelikman ... Pdf Indir Gaipya Cumhuriyeti ePub Kindle Ücretsiz - Ücretsiz... ... . Gaipya Cumhuriyeti kitabı pdf indirmek için geldiniz. 2017-03-24 yılında yayınlanan Gaipya Cumhuriyeti , 1. Baskı ve Roman (Yerli) kategorisinde yer almaktadır. Ali Ceyhun Çelikman. Kitap Tanıtımı. "Ütopyalar imkansızdır, ama yazabiliriz. ". - Ursula Le Guin. Bir ülke düşünün; siyasi partiler yok, ama ülke... A.Ceyhun Çelikman, içinde yasadigimiz çagla hesaplasmak için ütopyaci düs gücünün örnekleri arasinda sayilacak olan "Gaipya Cumhuriyeti"ni kaleme almis. Çelikman, okurda içinde boğulmakta olduğu yaşam biçimini tekrar tekrar sorgulamaya iten, heyecan verici ve inandırıcı bir ütopya yaratmış. Gaipya Cumhuriyeti Ali Ceyhun Çelikman. Ali Ceyhun Çelikman. "Ütopyalar imkansızdır, ama yazabiliriz. ". - Ursula Le Guin. Bir ülke düşünün; siyasi partiler yok, ama ülke, halkın tamamının katılım gösterdiği bir demokrasiyle yönetiliyor....