Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa

Osman Koca

Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-11-08
YAZAR Osman Koca
ISBN 9754736304
DOSYA FORMATI 7,42 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Al-i İmran Sûresi’nin 59. âyetinde, İsa aleyhisselamın doğumu ile Hazreti Âdem’in yaradılışı arasında, sıkı bir bağ ve kuvvetli bir benzerlik kurdurulmuştur:Daha önceki dönemlerde,Yahudiler, kutsal kitapları olan Tevrat’ı tahrif edip bozdular.Peygamberlerini öldürecek derecede zorbalık yaptılar.Hz. İsa, Peygamber olarak seçildiği, doğumundaki olağanüstülükle başından beri belliydi.O da İsrail-oğullarına hakikati bildirmeye çok erkenden başladı.Çağrısına kulak verenler olduğu kadar,Ne yazık ki kulak tıkayanlar da oldu.Ve yine yazık ki ona inananların sayısı;İnanmayanların yanında çok az kaldı…Sabıkaları hayli kabarık olan İsrail-oğulları,İsa Peygamber’i yalanlayıp ona şiddetle karşı çıktılar.Daha önceki dönemlerde gelen diğer elçilere yaptıkları gibi,Ondan da sıra dışı özellikler göstermesini dilediler…Bunun üzerine İsa aleyhisselam, kavmini imana getirmek için,Gece-gündüz Rabbi’ne yalvardı, yakardı.İsrail-oğulları geçmişte diğer kutsal elçilerine yaptıkları gibi…Hazreti İsa’ya ve onun davetine uyanlara türlü türlü kötülükler yaptılar…Alay etmelerinden tutun da aşağılamalara varıncaya dek,Küfürleşmelerinden sayın da şiddet ve saldırılara uzanıncaya kadar,Bir dizi asi ve zorba davranış sergilediler.Gözü dönmüş inkârcılar bunlarla da yetinmediler…Sonunda yöneticilerden kutsal elçilerinin öldürülmesini istediler.Ancak Allah, onların hain ve sinsi planlarını biliyordu elbet.Bu planlarını etkisiz hâle getirerek,Hazreti İsa yerine ona çok benzeyen birini yakalayıp astılar. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa.

...sız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa Osman Koca Beyan Yayınları | 9789754736304 ... Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa, Osman Koca Fiyatı... | Kitap365.com ... . İsa, Peygamber olarak seçildiği, doğumundaki olağanüstülükle başından beri belliydi.O da İsrail-oğullarına hakikati bildirmeye çok erkenden başladı.Çağrısına kulak verenler. Peygamberlerini öldürecek derecede zorbalık yaptı İsa, Peygamber olarak seçildiği, doğumundaki olağanüstülükle başından beri belliydi. O da İsrail-oğullarına hakikati bildirmeye çok erkenden başladı. Geri ... Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa - 9789754736304 ... . O da İsrail-oğullarına hakikati bildirmeye çok erkenden başladı. Geri Satıcı Açıklaması. Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. Sabikalari hayli kabarik olan Israil-ogullari, Isa Peygamber i yalanlayip ona siddetle karsi çiktilar. 8 TL. Ve yine yazık ki ona inananların sayısı; İnanmayanların yanında çok az kaldı... Sabıkaları hayli kabarık olan İsrail-oğulları, İsa Peygamber'i yalanlayıp ona şiddetle karşı çıktılar. İsrail-oğulları geçmişte diğer kutsal elçilerine yaptıkları gibi... Hazreti İsa'ya ve onun davetine uyanlara türlü türlü kötülükler yaptılar... Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa Yorumları (0 yorum). Bu planlarini etkisiz hâle getirerek, Hazreti Isa yerine ona çok benzeyen birini yakalayip astilar. ...