Türk Toplumunda Zazalar ve Kürtler

Prof. Dr. Orhan Türkdoğan

Türk Toplumunda Zazalar ve Kürtler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-04
YAZAR Prof. Dr. Orhan Türkdoğan
ISBN 6059108539
DOSYA FORMATI 10,62 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Türk toplumunun, günümüz dinamik yapılaşmasından biri de, gözlendiği üzere, aşiret-kabile yapılaşmaları ve bunların Zaza-Kürt biçiminde algılanmaları gerçeğidir. Bu oluşum, Parlamentoda, iletişim organları ve akademik çevrelerde her vesile ile gündeme gelmekte, tek yönlü şartlandırma ve imaj oluşturmak suretiyle, gerçekler dışlanmaktadır. Bu araştırmamız, J. J. Rousseau'nun da belirttiği gibi: 'Hepimiz, musiki notaları gibi birbirimizden farklı olsak bile, yine birbirimiz içiniz' gerçeğini bir kez daha ortaya koymaktadır".Orhan TürkdoğanTürk Toplumunda Zazalar ve Kürtler, uzun yıllar süren katılımcı gözlem ve görüşme teknikleri ve yerinde inceleme metoduna dayalı bir alan araştırmasıdır. Sahasında bir ilk olma özelliğini de taşıyan bu çalışmasında Türkdoğan, günümüzde etnisite bilincinin dinamiklik kazandığı Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizdeki etnik-kültürel yapılaşmalar ışık tutuyor. Zaza ve Kürtlerin dil ve kökenlerine dair kalıplaşmış söylemlerin dışına çıkarak dikkat çekici bir tablo oluşturuyor. Zazalar ve Kürtler olmak üzere başlıca iki sütuna dayanan bu tabloda; her iki grubun inanç sistemlerinin, Alevi ve Sünni tarzında bir ayrışıma yöneldiği görülür. Bu nedenle, yürütülecek toplumsal teşhis ve tedavi için atılacak ilk adım, bu etnik grupların kimliklerinin saptanmasıdır ve eser bu amacı gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Etnik farklılıkların, milletleşme olgusuna dayalı bir bütünleşme sağlaması yönünde kanalize edilmesi gerektiğini vurgulayan Türkdoğan, eserde bölgenin kalkınması ve sorunları karşısında neler yapılabileceğine dair öneri ve çözüm yolları da sunmaktadır. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Toplumunda Zazalar ve Kürtler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Toplumunda Zazalar ve Kürtler.

...oplumunda Zazalar ve Kürtler, uzun yıllar süren katılımcı gözlem ve görüşme teknikleri ve yerinde inceleme metoduna dayalı bir alan araştırmasıdır ... Türk Toplumunda Zazalar ve Kürtler - Orhan Türkdoğan - Fiyatı... ... . Zazalar ve Kürtler olmak üzere başlıca iki sütuna dayanan bu tabloda; her iki grubun inanç sistemlerinin, Alevi ve Sünni tarzında bir ayrışıma yöneldiği görülür. Türk Toplumunda... Bu Üründen Toplam: 0 Ad. Zazalar ve Kürtler olmak üzere başlıca iki sütuna dayanan bu tabloda; her iki grubun inanç sistemlerinin, Alevi ve Sünni tarzında bir ayrışıma yöneldiği... Bu sayfada sizin için tüm bilgileri topladık Türk Toplumunda Zazalar Ve Kürtler kitap, ücretsiz indir, hoş okuma sevgili okuyucular için benzer kitap ... Türk Toplumunda Zazalar Ve Kürtler - ePttAVM ... ... Bu sayfada sizin için tüm bilgileri topladık Türk Toplumunda Zazalar Ve Kürtler kitap, ücretsiz indir, hoş okuma sevgili okuyucular için benzer kitaplar, yorumlar, yorumlar ve bağlantılar aldı. Orhan TürkdoğanTürk Toplumunda Zazalar ve Kürtler, uzun yıllar süren katılımcı gözlem ve görüşme teknikleri ve yerinde inceleme metoduna dayalı bir alan araştırmasıdır. 54 TL. Türk Toplumunda Zazalar ve Kürtler-Çizgi Kitabevi Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz....