İmam Hatip Okullarıİnanç, Siyaset ve Eğitim

İren Özgür

İmam Hatip Okullarıİnanç, Siyaset ve Eğitim
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-04
YAZAR İren Özgür
ISBN 6051051468
DOSYA FORMATI 7,92 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Laik eğitim sisteminde en belirgin istisnayı temsil eden imam hatip okulları bugün hayli tartışmalı bir konumda bulunuyor. Her ne kadar bu okullardaki öğrenci sayısı toplam öğrenci sayısının yüzde 8’ini oluşturuyor olsa da, çok sayıda meclis üyesinin imam hatip mezunu oluşu, son yıllarda milli eğitim, adalet ve içişleri bakanlıklarında imam hatip mezunlarının önemli mevkilere gelişi bu okulları Türkiye’de İslamcılık, laiklik ve modernite tartışmalarının odağına yerleştiriyor. Okullar, özellikle Türkiye’nin laik ve muhafazakâr dindar olarak nitelendirilen kesimleri arasında görüş ayrılıkları yarattı. Laik kesimin çoğunluğu, imam hatip mezunlarının ancak yüzde 15’i din görevlisi olduğundan, bu okulların din görevlisi eğitme amacından, cumhuriyetin temel ilkelerini çiğnemeye çalışan, tek tip bireyler yetiştirme amacına savrulduğuna inanıyor. Öte yandan, birçok muhafazakâr dindar ise, imam hatip okullarını, öğrencilerin eğitimlerine devam ederken İslami kaideleri de öğrenebildikleri kurumlar olarak destekliyorlar. Bu kitap, imam hatip okullarının genel olarak Türkiye’deki İslami hareketi destekleyen, özellikle de iktidardaki partinin gücünü ve yeni koşullara uyum sağlama yeteneğini şekillendiren, kilit kurumlardan biri olduğunu öne sürüyor. Doktora tezi olarak ele alınan bu çalışma imam hatip okullarının işleyişinden, öğrencileriningündelik yasayışlarına ve mezunlarının siyasi fikirlerine kadar uzanan ayrıntılı bilgi ve görüşler içeriyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İmam Hatip Okullarıİnanç, Siyaset ve Eğitim i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İmam Hatip Okullarıİnanç, Siyaset ve Eğitim.

...uldan sonra 4 yıl eğitim veren bir meslek okulu haline getirildi ... İmam Hatip Okulları; İnanç, Siyaset ve Eğitim - İren Özgür... ... . 1973 yılında, o güne kadar İmam Hatip Okulları olarak anılan okullara İmam Hatip Liseleri (İHL) adı verildi. Bir kısım medya, STK, sermâye çevreleri ve siyâset üzerinden dur durak bilmeyen kesimler. Sâdece 1482 imam hatip lisesi var. İmam Hatip Okulları Altın Devrini Yaşamaktadır. İMAM HATİP OKULLARI İNANÇ, SİYASET VE EĞİTİM - İren Özgür, The latest music videos, short films, TV shows, clip police, horror movies, comedy and extreme. Watch official videos online. Laik egitim sisteminde en belirgin ... İmam Hatip Liseleri ve Eğitim Kalitesi - Yenidünya Dergisi ... . Watch official videos online. Laik egitim sisteminde en belirgin istisnayi temsil eden imam hatip okullari bugün hayli tartismali bir konumda bulunuyor. Her ne kadar bu okullardaki ögrenci sayisi toplam ögrenci sayisinin yüzde 8'ini... Mesela bu yazımızda yazar İren Özgür kitapları arasında yer alan İmam Hatip Okulları İnanç, Siyaset ve Eğitim yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. İlgili Ürünler. Türkiye'nin Bir Gerçeği Olarak Deprem Depremi Yaşayan Okul Müdürlerinin Yaşantıları ve Depreme Eğitim » Eğitim Kurumları » İmam Hatip Okulları İnanç, Siyaset ve Eğitim. kitaphanen.com´da uygun fiyata Kitap Yayınevi markalı İmam Hatip Okulları İnanç, Siyaset ve Eğitim 9786051051468 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Laik eğitim sisteminde en belirgin istisnayı temsil eden imam hatip okulları bugün hayli tartışmalı bir konumda bulunuyor. Her ne kadar bu okullardaki öğr.. Laik eğitim sisteminde en belirgin istisnayı temsil eden imam hatip okulları bugün hayli tartışmalı bir konumda bulunuyor. Her ne kadar bu okullardaki öğr.. Laik eğitim sisteminde en belirgin istisnayı temsil eden imam hatip okulları bugün hayli tartışmalı bir konumda bulunuyor. Her ne kadar bu okullarda...