Cariyenin Kızı

Pai Kit Fai

Cariyenin Kızı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-13
YAZAR Pai Kit Fai
ISBN 6055381141
DOSYA FORMATI 5,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Erkek boyunduruğu altına girmeye direnen küçük kadınların hikâyesi…“Yirminci yüzyılın erken dönemlerine kadar Çin’de asırlar boyu mutlak bir erkek egemenliği hâkimdi. Kadınlar bütün haklardan mahrumdu ve yalnızca erkeklere hizmet etmek için varlardı. Kadınlar, köle, cariye ve fahişe olarak hizmet veriyordu.”Bir anne ile kızının içinizi burkacak kader yolculuğu...Genç bir cariye, Çin’in kırsal bölgesinde dünyaya bir kız çocuğu getirir. “Güzel Olan” anlamını taşıyan Li-Xia ismine sahip bu kız, annesinin ölümü sonucunda babasının kendisini satma çabalarına karşı koyar ve bir İngiliz gemi kaptanıyla kaçmayı başarır. Yolculuk öncesinde annesinin bir âlim olduğunu öğrenir. Onun gibi olmak için elinden gelen her şeyi yapmaya karar veren Li-Xia, hedefine ulaşmaya yakın büyük aşkına da kavuşur. Ancak mutluluğu uzun sürmez. “Küçük Yıldız” anlamını taşıyan Siu-Sing adlı minik kızını dünyaya getirirken sonsuza dek hayata gözlerini yumar. Ölümünden hemen önceyse kızının güvenle büyüyebileceği bir yere götürülmesini emreder. Böylelikle baba-kızı birbirinden ayırmış olur.Siu-Sing, götürüldüğü yerde daha güvenli bir yaşama kavuşabilecek mi? Annesinin vasiyetini yerine getirerek yarım kalmışlıkları tamamlayabilecek ve yıllar sonra babasıyla buluşmayı başarabilecek mi?Pai Kit Fai’ın yazarlığını üstlendiği elinizden düşüremeyeceğiniz, soluk soluğu okuyacağınız “ Cariye’nin Kızı” adlı bu kitap, Çin’deki kadın köleliği geleneğinin kısa, sosyal bir tarihçesini gözler önüne seriyor.“Her gizli mutluluğu ara. En ufağını dahi neşenin, al yanına.Bunlarındır ki, her biri bedeldir bir saf altına.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Cariyenin Kızı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Cariyenin Kızı.

...kimdi. CARİYENİN KIZI MİHRİMAH. Yazarı: Demet Altınyeleklioğlu ... Cariyenin Kızı PDF Türkçe ... . Yayınevi: Artemis Yayınları. Basım Yılı: 1. Basım Ağustos 2010, 15. Basım Ekim 2011. Sayfa Sayısı: 763. 33.48 TL. Pai Kit Fai'ın yazarlığını üstlendiği elinizden düşüremeyeceğiniz soluk soluğu okuyacağınız " Cariye'nin Kızı" adlı bu kitap Çin'deki kadın köleliği geleneğinin kısa sosyal bir tarihçesini gözler... Pai Kit Fai. Erkek boyunduruğu altına girmeye direnen küçük ka ... Cariyenin Kızı | Kitap.net ... ... Pai Kit Fai. Erkek boyunduruğu altına girmeye direnen küçük kadınların hikâyesi... "Yirminci yüzyılın erken dönemlerine kadar Çin'de asırlar boyu mutlak bir erkek egemenliği hâkimdi. O güçte bir annenin, o tutkuda bir babanın kızı, Hafza'nın torunu, Sinan'ın açmazı, Rüstem'in gelini olmanın aykırı bir bedeli vardı. Demet Altınyeleklioğlu. Tutkusu Hürrem, Gücü Süleyman, masumiyeti ise Esaretiydi!.. Üç kıtaya yayılan bir imparatorluk, sayısız entrikanın döndüğü bir saray, güç ve tutkunun kızı bir güzel, üç kalp ve bir aşk. Cariyenin Kızı Mihrimah hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri Üç kıtaya yayılan bir imparatorluk, sayısız entrikanın döndüğü bir saray, güç ve tutkunun kızı bir güzel, üç kalp ve bir aşk. Kargo. Fiyat. Cariyenin kızı Mihrimah Cep boy. Demet Altınyeleklioğlu. Satıcı. 4,00 TL. Sepete Ekle. CARİYENİN KIZI MİHRİMAH --Cep Boy--. DEMET ALTINYELEKLİOĞLU. Anasayfa Cariyenin Kızı. Pai Kit Fai. Sepete At Hemen Al. laf atılan kızı kurtarmaya çalışırken dayak yemek11. ilk kazma 2020 de vurulacak imamoğlu engel olamaz15. . moskof cariye hürrem kitap serisinin, 2011 yayın yılına ait ikinci kitabı. demet... Kargo dahil en ucuz36,27 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. Cariyenin Kızı. 200 TL ve üstü alışve...