Zanaattan Sanata Tarihsel Süreçte Resim

Tekin Batur

Zanaattan Sanata Tarihsel Süreçte Resim
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-07
YAZAR Tekin Batur
ISBN 6051273907
DOSYA FORMATI 3,8 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yüzbaşı Banning yönetimindeki Amsterdam Halk Milisleri, üstadın (Anatomi Dersi) isimli tablosundan esinlenerek, daha önce Rembrandt’a bir grup portresi siparişi verir. Parasal sıkıntı içindeki üstat hemen işe koyulur ve üç ayda (Gece Vardiyası) adı verilen harika bir tablo yapar. Teslim etmek ister. Ancak tablo beğenilmez, reddedilir.Bütün ümidini alacağı 1800 florin tablo bedeline bağlayan Rembrandt yıkılır. Yalnız para değil itibarını da yitirmiştir. Artık sipariş alamaz. Sadece aynaya bakarak kendi portresini yapar.04 Ekim 1669, yağmurlu ve soğuk bir gündü. Ekmek, şarap ve peynirden oluşan akşam yemeğini yedi, son portresine uzun uzun baktı sonra da soğuk yatağına girdi. Bir daha da kalkamadı.Halen Amsterdam’da Rijks Müzesinde bulunan 365 x 438 cm boyutundaki (Gece Vardiyası) tablosunun bugünkü değeri 50 milyon dolardır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Zanaattan Sanata Tarihsel Süreçte Resim i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Zanaattan Sanata Tarihsel Süreçte Resim.

...tılmıştır. Satışta Olanlar. Zanaattan sanata tarihsel süreçte resim ... Zanaattan Sanata Tarihsel Süreçte Resim - Tekin Batur : %41 İndirimli ... . 10,00 TL. Sepete Ekle. Zanaattan Sanata, TARİHSEL SÜREÇTE RESİM. TEKİN BATUR. Tekin Batur. Yüzbaşı Banning yönetimindeki Amsterdam Halk Milisleri, üstadın (Anatomi Dersi) isimli tablosundan esinlenerek, daha önce Rembrandt'a bir grup portresi siparişi verir. İspanyol Ressam Diego Velázquez değerli bir ressamdı ama daha da önemlisi şanslı idi. İspanyol Sarayının hiç de picturesque olmayan Kral ailesinin ve soylu ... Zanaattan Sanata Tarihsel Süreçte Resim ... . İspanyol Sarayının hiç de picturesque olmayan Kral ailesinin ve soylularının bir dizi portresini yapmıştı. Editör. Zeynep Gülbay. Zanaattan Sanata Tarihsel Süreçte Resim. Yüzbaşı Banning yönetimindeki Amsterdam Halk Milisleri, üstadın (Anatomi Dersi) isimli tablosundan esinlenerek, daha önce... You are here: Home › Books › Zanaattan Sanata Tarihsel Süreçte Resim. Hakkındaki Yorumlar. Etiketler. Tekin Batur"un Cinius Yayınlarından çıkan "Zanaattan Sanata Tarihsel Süreçte Resim" kitabının basım yılı 2012"dir. Kitabın kondisyon durumu çok iyidir. 11.88 TL. Yüzbaşı Banning yönetimindeki Amsterdam Halk Mi...